Nie tylko trawnik pod kontrolą

Posted by:HouseRing Posted on:20 lutego 2023 Comments:0

Wakacyjne słońce nastraja pozytywnie i zachęca do prac w przydomowym ogrodzie oraz aktywnego spędzania czasu w obejściu domu. Angażuje nas odświeżanie podjazdu, regulowanie alejek spacerowych, dbanie o rabaty i trawniki oraz wszystko to, o co ogród się upomni. To również właściwy moment na zadbanie i odpowiednie przygotowanie strefy rekreacji i przydomowego placu zabaw do sezonu.

Naturalnie według planu

Chcąc nadać schludny wygląd przydomowej przestrzeni, warto zabezpieczyć trawniki tak, aby się niekontrolowanie nie rozrastały. Jeśli nie chcemy pozbywać się ich zielonej naturalnej formy, a tylko ograniczyć jej przestrzeń, warto jako nawierzchnię wykorzystać maty przerostowe. Ich ażurowe powierzchnie, produkowane z granulatu gumowego, świetnie sprawdzają się w tej roli. Ich główną zaletą jest, jak sama nazwa wskazuje, możliwość przerastania przez nie trawy, ograniczonej przez gumową konstrukcję. Maty posiadają też właściwości amortyzujące upadki, a ich współczynnik HIC gwarantuje bezpieczeństwo upadków z wysokości do 3,0m. Największą ich zaletą jest jednak łatwość montażu i to, że nie wymagają żadnej konserwacji.

Relaks dla małych i dużych

Jeśli natomiast zajmiemy się regulacją alejek, dużo lepiej sprawdzą się pełne gumowe nawierzchnie bezpieczne np. podłoże na plac zabaw, które nie tylko zapewni bezpieczeństwo ewentualnych upadków, ale też da nam dużo większe możliwości estetyczne. Jeżeli mamy odpowiednie warunki przestrzenne możemy przy okazji porządkowania ogrodu stworzyć np. tarasową strefę relaksu dla dorosłych domowników, jak i kącik zabaw dla dzieci. Łączyć je będzie wspólna gumowa nawierzchnia, którą z powodzeniem możemy zastosować w obu strefach.

Estetyka w klimacie

Podczas wyboru nawierzchni powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na ukształtowanie terenu, aby możliwie najmniej ingerować w naturę. Z tego względu, warto znaleźć sprawdzonego producenta, który doradzi jakie rozwiązania zastosować. Produkty Firmy Flexizone sprawdzają się pod każdym względem. Możemy samodzielnie przycinać zwykłym nożykiem do tapet w wymyślone kształty i z powodzeniem łączyć je ze sobą tworząc oryginalne kolorowe mozaiki, utrzymując przy tym wszystkie parametry bezpieczeństwa. Możemy też wkomponować w nie dwu i trójwymiarowe elementy sensoryczne. Dzięki tak praktycznym cechom nawierzchni, możemy naszej przydomowej przestrzeni nadać wyjątkowego klimatu.

Kategoria:

Leave a Comment