Nietuzinkowe ozdoby na ścianę

Chcąc ożywić nudne wnętrza czy dodać im niepowtarzalnego uroku, nie raz szukamy wyjątkowych ozdób. Takich, które będą cieszyć oczy nie tylko mieszkańców, ale też każdego odwiedzającego nasze cztery kąty. W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się dekoracje z poroża, które wnoszą do wnętrz lekko niespotykanego charakteru i na pewno nie da się obok nich przejść obojętnie.

Dodatki do wnętrz w każdym stylu

Bez względu na to w jakim stylu urządzone są nasze wnętrza, naturalne dodatki zawsze będą pasować i do takich niewątpliwie należą dekoracje z poroża . Kiedyś kojarzyły się one głównie z domami zapalonych myśliwych i z reguły były to liczne trofea rozwieszone na ścianach. Dziś mają one nieco inną wersję i możemy znaleźć szeroką gamę dodatków wykonanych z poroża. Świeczniki, zegary czy wieszaki na ubrania – wszystko to nada wnętrzom niepowtarzalnego klimatu i ożywi nasze pomieszczenia. Szczęśliwi posiadacze kominków, mogą zdecydować się na zestaw do kominka wykonany z poroża – taki przybornik, stojący tuż przy kominku, na pewno przyciągnie wzrok każdego. Kolejnym plusem dekoracji tego typu jest to, że nie znajdziemy dwóch identycznych, każda rzecz jest więc jedyna i niepowtarzalna. Wykonana z niezwykłą dbałością o każdy szczegół oraz z materiałów najlepszej jakości.

Skąd surowce na dekoracje tego typu?

Dodatki wykonane z poroża, budzą lęk w niektórych ludziach, ponieważ błędnie kojarzą je z trofeami myśliwskimi. Można ich uspokoić, gdyż do ich produkcji nie ucierpiało żadne zwierzę, a producenci do wyrobu ozdób czy mebli, używają tzw. zrzutów, czyli poroża, które zwierzyna gubi co roku. Sklepy, które mają w swojej ofercie dekoracje tego typu, z reguły prowadzą też skup poroża https://antlabo.pl/ gdzie możemy sprzedać znalezione przez nas poroże. W Polsce najbardziej popularne jest poroże jelenia i to właśnie takie, można najczęściej znaleźć. Od czego zależy kwota jaką dostaniemy? Oczywiście od wielkości, od tego w jakim ono będzie stanie, a najdroższe będą zrzuty o ciekawej, niespotykanej formie.