Obrazy olejne w domu

Posted by:Arina Posted on:22 czerwca 2015 Comments:0

obraz
To, w jaki sposób dekorujemy nasz dom często zależy od tego, jak bardzo lubimy eksperymentować i doświadczać nowych rzeczy. Według niektórych antyki, np. obrazy olejne, to nie tylko forma dekoracji, ale również ulokowanie swojego kapitału w przedmiotach. Kiedyś wybranie się do antykwariatu czy galerii sztuki przypominało wyprawę, dzisiaj pchli targ i dostęp do obrazów jest możliwy bez wychodzenia z domu.

Internet to źródło wielu ciekawych pomysłów oraz inspiracji. Również inspiracji do dekorowania własnych czterech kątów, w których najlepiej się odpoczywa. W galeriach sztuki, jak również w Internecie obrazy są pięknie eksponowane, problem zaczyna się w momencie, kiedy obrazy olejne lub inne dzieła sztuki należy umieścić w domu. Wtedy to zadanie wydaje się być trudne i zaczynamy się zastanawiać, po co było nam oglądanie i zakup czegoś, czego nie umiemy umieścić w naszym domu oraz wkomponować tego tak, aby pasowało do mebli etc.

Wybierając obrazy olejne przyjrzyjmy się kolorom, fakturom, formatom oraz pozycji, jaką zajmie dzieło w stosunku do mebli. To są kwestie estetyczne oraz praktyczne, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę dokonując zakupu. Antyki nie są łatwą formą dzieła do wkomponowania. Są specyficznych wymiarów, mają często ramy, bez których dzieło nie będzie już wyglądało tak samo, dlatego taki zakup należy dobrze przemyśleć.

Obrazy olejne ozdobą domu

Jeżeli nasze wnętrze jest nowoczesne, to antyki oraz obrazy olejne zdecydowanie odpadają. Do takich pomieszczeń pasuje sztuka nowoczesna, która świetnie się sprawdzi w żywych i kolorowych wnętrzach. Natomiast w przypadku domu lub mieszkania, które jest stylizowane na bardzo tradycyjny styl można pokusić się o antyki lub obrazy olejne, które wyglądają jak te pochodzące z poprzedniej epoki.

Obrazy olejne powinniśmy zawiesić w tych miejscach w domu, które są dostępne dla wszystkich. Jeżeli zależy nam, by nasze antyki oraz sztuka, w którą dużo zainwestowaliśmy była doceniona, to nie należy chować jej przed gośćmi w sypialni, garderobie czy pomieszczeniach trudno dostępnych. Pamiętajmy też, aby nie dobierać obrazów pod kolor ściany. Efekt będzie mizerny. Lepiej postarać się o kolory w innych tonach lub w zupełnie innym odcieniu. Pamiętajmy o fakturach. Płótna doskonale przedstawiają się na ścianach niewykończonych, surowych (drewno, a nawet stara cegła). W przypadku ścian szklanych odbiór naszego dzieła będzie utrudniony przez odbijające się światło.

Jeżeli zależy nam na tym, aby w naszym domu antyki oraz obrazy olejne były przedmiotami stanowiącymi osobne byty, a nie były tylko dodatkami postarajmy się je wyeksponować oraz przedstawić w taki sposób, aby zachwycały wszystkie osoby, które odwiedzają nasz dom.

Kategoria:

Leave a Comment