Panele natryskowe – nowoczesna forma prysznica

Posted by:HouseRing Posted on:26 października 2015 Comments:0

panel_natryskowyWspółczesne łazienki coraz częściej wyposażane są w nowoczesne urządzenia, dzięki którym codzienne zabiegi higieniczne stają się prawdziwą przyjemnością. Z pewnością do takich urządzeń należą panele natryskowe, których nie może zabraknąć w żadnym pokoju kąpielowym.

Współczesne łazienki coraz częściej wyposażane są w nowoczesne urządzenia, dzięki którym codzienne zabiegi higieniczne stają się prawdziwą przyjemnością. Z pewnością do takich urządzeń należą panele natryskowe, których nie może zabraknąć w żadnym pokoju kąpielowym.

Zwykły prysznic to nuda

Dominującym elementem wyposażenia dzisiejszych łazienek jest kabina prysznicowa z klasycznym zestawem natryskowym. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, gdyż umożliwia szybkie dokonanie codziennych zabiegów higienicznych, przy stosunkowo niewielkim zużyciu wody. Tradycyjne prysznice zazwyczaj są wyposażone w rączkę (często zwaną słuchawką), która wypuszcza wodę o stałym ciśnieniu o co najwyżej różnym rozproszeniu. Oprócz funkcji myjących trudno więc mówić o innych możliwościach zastosowania takiego prysznica. A przecież kąpiel w kabinie prysznicowej powinna także relaksować, a także działać kojąco na zmęczone ciało. Jeśli ktoś oczekuje właśnie takich doznań podczas kąpieli, powinien rozważyć montaż panelu prysznicowego.

Budowa paneli natryskowych

Panele natryskowe montowane są najczęściej w kabinach prysznicowych, zamiast tradycyjnego zestawu prysznicowego. Najważniejszymi elementami panelu są:

  • Głowica górna wraz z deszczownią,
  • Słuchawka natryskowa,
  • Dysze,
  • Ewentualnie bateria termostatyczna.

Głowica górna wyposażona jest najczęściej w dużą i regulowaną deszczownię z możliwością kierowania wody pod różnym kątem. Dla wygody panele są często wyposażone w tradycyjną słuchawkę prysznicową z wężem. Kluczową rolę w panelu odgrywają jednak dysze natryskowe (od 4 do 8), które służą do hydromasażu różnych części ciała. Z kolei dzięki baterii termostatycznej możliwa jest regulacja temperatury wody i np. zablokowania jej na określonym poziomie. Panel ma także specjalne pokrętło do ukierunkowania wody do poszczególnych elementów natryskowych oraz regulacji natężenia strumienia wody. Sam panel może być wykonany z różnego materiału, choć najczęściej stosuje się stal nierdzewną, stal szczotkowaną lub aluminium. Przykłady różnych wariantów paneli natryskowych można obejrzeć tutaj: https://tanialazienka.com/pl/c/Panele-natryskowe/199.

Możliwości natryskowe paneli prysznicowych

Panele natryskowe umożliwiają korzystanie z hydromasażu, czyli wodnego masażu biczowego, który działa relaksująco oraz prozdrowotnie, gdyż poprawia krążenie, pomaga w niwelowaniu bólu kręgosłupa i mięśni, a także w walce z bezsennością, a nawet z depresją. Najlepsze efekty uzyskuje się poprzez stosowanie różnego ciśnienia oraz temperatury wody oraz poprzez odpowiednie kierowanie strumieni wody na poszczególne partie ciała. Jest to możliwe dzięki specjalnym pokrętłom regulacyjnym umieszczonym na panelu. Przykładowo taki model panelu natryskowego: https://tanialazienka.com/pl/p/PANEL-NATRYSKOWY-ALUMINIOWY-BIALY/4096 posiada 3- funkcyjne pokrętło- na deszczownicę, hydromasaż i słuchawkę, ponadto ma aż 64 pojedynczych dysz do hydromasażu i 50 dysz w deszczownicy. Warto zwrócić uwagę, że cały zestaw posiada specjalny system anti- calc, pozwalający na łatwe usuwanie z panelu osadzającego się z wody kamienia.

Kategoria:

Leave a Comment