Piękne okna – jak o nie dbać?

Posted by:HouseRing Posted on:15 marca 2021 Comments:0

Solidne i wytrzymałe okna powinny posłużyć nawet kilkadziesiąt lat. Bardzo ważne są ich odpowiednie parametry, dzięki którym są w stanie zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i komfort mieszkania. Jednak to nie wszystko – nie wolno zapominać o ich regularnej konserwacji i odpowiedniej  dbałości. Tylko w ten sposób będą dobrze zabezpieczone na kolejny okres i będą pięknie się prezentować. Jak najlepiej zadbać o stolarkę okienną?

Piękne okna – jak najlepiej dbać?

Jak każdy inny element domu, tak i okna Częstochowa wymagają raz na jakiś czas odpowiedniej konserwacji. Szczególnie sugeruje się je wykonywać zawsze przed sezonem zimowym, bo wtedy mamy pewność, że nasz dom jest odpowiednio zabezpieczony przed ucieczką ciepła. Czasem okna wyglądają niezwykle dobrze, a tak naprawdę już dawno utraciły swoje parametry. Gdy rachunki za ogrzewanie rosną, a w domu nadal jest zimno to znak, że nadają się do wymiany.

Regularna pielęgnacja okien zawsze ukaże ich faktyczny stan techniczny i czy warto je jeszcze zachować, czy już lepiej zakupić nowe. Sugeruje się przynajmniej raz w roku dokonać dogłębnego przeglądu okuć i dobrze je wyregulować. Dzięki temu skrzydło z pewnością nie opadnie ani nie będzie skrzypieć, a także skutecznie wyeliminujemy możliwość wystąpienia oporu w klamce. Po dokładnej regulacji trzeba nasmarować okucie okienne, tak by mechanizmy działały bez zarzutu.

Jak dobrze pielęgnować okna w domu?

Nie zależnie od tego jaki rodzaj okien posiadamy, trzeba pamiętać, że wymagają od nas odpowiedniej pielęgnacji. Wiadomym jest, że wersje drewniane są wyjątkowo wymagające, ale reszta modeli, nie potrzebuje aż tak częstych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy raz w roku je wyregulować, nasmarować, odświeżyć i gotowe. Sposób, w jaki o nie dbamy będzie miał wpływ na ich żywotność i spełniane przez nie funkcje.

Mycie szyb warto stosować częściej, ponieważ łatwiej nam będzie zmyć nagromadzone zanieczyszczenia. Ma to wzgląd nie tylko na walory estetyczne, ale i na komfort widzenia. Wystarczą do tego preparaty, które każdy posiada w domu, jak płyn do szyb, czy mleczko do czyszczenia powierzchni szklanych.

Więcej na stronie: http://dwd.pl.

Kategoria:

Leave a Comment