Podłogi, posadzki, płytki dywanowe – na co się zdecydować?

Posted by:HouseRing Posted on:14 maja 2021 Comments:0

Wykładziny dywanowe – dla jednych przeżytek dla innych coś nowego. Znudziła Ci się gładka podłoga? A może stare panele? Chcesz by Twoje pomieszczenie było bardziej przytulne i zależy Ci na niskich kosztach? utaj warto zwrócić uwagę na wykładziny podłogowe.

Wykładzina – zalety

Podłogi i wykładziny dywanowe, są miękkie, chronią przed hałasem, są estetyczne, kolorowe i niedrogie. Posadzki dywanowe dają nam poczucie przytulności, są miękkie w dotyku i wygłuszają wnętrze pomieszczenia. Dzięki temu nasze mieszkania staje się miłe i przytulne.

Wykładziny podłogowe są często dosyć grube, a także sprężyste dzięki temu wygłuszają nam dźwięki, dlatego dobrze sprawdzają się w mieszkaniach. Taką posadzkę możemy położyć w każdym pomieszczeniu poza łazienką czy kuchnia gdzie wilgoć jest spora, tam raczej staramy się stawiać na podłogi o innym zastosowaniu. Wykładziny możemy kupić w dwóch rodzajach, jako rulony lub jako płytki, dzięki czemu nasze podłoże będzie niepowtarzalne https://centrumposadzek.com.pl tutaj możemy zapoznać się z ofertą takowych podłóg.

Rodzaje wykładzin

Wykładziny należy podzielić na kilka rodzajów:

  • wykładziny cięte – mają wysoki włos, są uzyskiwane przez rozcięcie pętelki, bardzo miękkie, mają dużą odporność na ścieranie i zaplamienia;
  • pętelkowe – mają supełkową strukturę, bardzo trwałe, o szerokim zastosowaniu;
  • igłowane – wykładziny te są jednolitej struktury, bardzo zbitej włókniny, idealna w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu.
  • cięto-pętelkowe – cięte z jednej strony a z drugiej nie co nadaję charakteru naszej podłodze.

Płytki dywanowe – to nic innego jak wykładzina podłogowa ale w postaci płytki. Jej największą zaleta jest szybki montaż i możliwość tworzenia wzorów, jakie nam się tylko nie wymarzą. Ich wierzchnia warstwa jest wykonana z dobrej jakości materiałów, dzięki czemu ich kolor jest żywy, nie odbarwia się ani nie deformuję przy dużym natężeniu. 

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się podłogi Częstochowa wybór mają ogromny a dodatkowo trudnią się położeniem podłóg różnego rodzaju, przy czym ceny są bardzo atrakcyjne.

Kategoria:

Leave a Comment