Pożyczka pod zastaw samochodu – mini kompendium wiedzy

Posted by:HouseRing Posted on:10 października 2022 Comments:0

Brak Ci gotówki, a masz coraz większe wydatki? Tradycyjny kredyt nie wchodzi w grę? A może jesteś wpisany w BIK i KRD? Nic straconego! Jeśli potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki, to koniecznie powinieneś zainteresować się pożyczką pod zastaw samochodu. Ten, coraz popularniejszy sposób kredytu, jest banalnie prosty. Jednym z najważniejszych warunków to posiadanie sprawnego i w miare nowego samochodu. Jeśli jesteś zainteresowany i chcesz się dowiedzieć na czym polega, jakie warunki należy spełnić i jakie formalności wypełnić, aby taki kredyt otrzymać – czytaj dalej. Wyjaśniamy wszystko poniżej. 

Pożyczka pod zastaw samochodu – co to jest?

Pożyczka pod zastaw samochodu przypomina zwykłą pożyczkę, z jedną różnicą. Jest ona zabezpieczona prawem wywłaszczenia naszego pojazdu. To znaczy, że w przypadku niespłacania przez nas zobowiązań w terminie, pożyczkodawca ma prawo do przejęcia prawa do danego mienia (w tym wypadku naszego samochodu), a następnie jego sprzedaży, aby odzyskać swoją należność. Zabezpieczenia pożyczek stosowane są w szczególności gdy chcemy pożyczyć wysoką sumę, ale posiadamy bardzo niską zdolność kredytową. Do innych, równie popularnych sposobów zastawu należą: zastaw hipoteczny, poręczenie, ubezpieczenie i pożyczka pod zastaw samochodu. Przedmiotem takiego zastawu może być również cenny przedmiot (jest to zazwyczaj biżuteria), jednak o wiele częściej wykorzystuje się w tym celu auta, ponieważ mają one o wiele większą wartość.

Pożyczka pod zastaw samochodu – warunki

Jeśli chcemy się starać o pożyczkę pod zastaw samochodu, to musimy wiedzieć jakie warunki należy spełnić. Niestety, samo posiadanie pojazdu nie wystarczy. Zarówno właściciel, tak i również pojazd, muszą spełniać określone warunki. Jednak nie są one trudne do spełnienia. Jakie warunki musimy spełnić jako właściciel? 

  • Posiadanie ważnego dowodu osobistego,
  • ukończenie 18 roku życia,
  • bycie jedynym właścicielem pojazdu

Gdy już wiemy jakie my musimy spełnić warunki, aby dostać taką pożyczkę, musimy również wiedzieć czy nasz samochód również je realizuje. Aby starać się o takowy kredyt, nasz samochód musi być uznawany za nowy(z wyjątkiem samochodów klasycznych i zabytkowych – tych często wartość jest o wiele większa w porównaniu do nowoczesnych samochodów), być sprawny technicznie i posiadać ubezpieczenie OC/AC. 

Jeśli spełniamy powyższe warunki i je akceptujemy, możemy przejść do wypełnienia odpowiedniego formularza. Wniosek taki możemy złożyć w placówce pożyczkodawcy, albo przez internet. Bardzo wygodnym sposobem będzie odwiedzenie strony https://autokapital.pl i wykonanie tej czynności właśnie tam. Gdy kredytodawca się zgodzi, będziemy mogli przejść do ostatniego kroku.

Pożyczkodawca pod zastaw samochodu – ostatnie formalności

Ostatnim krokiem przed otrzymaniem pożyczki pod zastaw samochodu, będzie wpisanie pożyczkodawcy jako współwłaściciel samochodu. Tak to wygląda zabezpieczenie w przypadku braku spłaty należności. Możemy to zrobić, w najbliższym naszemu miejscu zamieszkania, wydziałowi komunikacji. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz, w zamian otrzymamy dokument potwierdzający wpisanie jako współwłaściciela. Z tym papierem wracamy do pożyczkodawcy i jeśli wszystko poszło dobrze, możemy czekać na pojawienie się gotówki na naszym koncie.

Kategoria: