Pranie również może być ekologiczne!

Chemia gospodarcza i środki czystości dla domu – te określenia nie zawsze kojarzą się nam dobrze, szczególnie wtedy, jeżeli doskonale wiemy, ile szkodliwych substancji może znajdować się w takich produktach. Dobrą alternatywą są naturalne środki czystości, która przysłużą się nie tylko naszemu zdrowiu, ale także i środowisku. Oto kilka dowodów na to, że nawet pranie może być bardziej ekologiczne!

Czas zmienić nawyki – naturalne środki czystości

Ekologiczne środki czystości wcale nie są nowością, ale dopiero od niedawna konsumenci zwracają na nie szczególną uwagę. Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, co może negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Szukamy prostych i naturalnych receptur – zarówno w kwestiach żywienia, jak i w przypadku kosmetyków oraz środków czystości. Wracamy do przepisów, z których korzystały niegdyś nasze mamy, babcie i wcześniejsze pokolenia. Usiłujemy ograniczyć substancje, których produkcja zanieczyszcza naszą planetę. 

Ekologiczne środki do prania

Środki czystości wcale nie muszą być silnie drażniące, aby były skuteczne. Proste rozwiązania są często najlepsze, a proszki do prania mogą być wolne od sztucznych barwników, fosforanów, boranów, chloru, a także zbędnych kompozycji zapachowych. 

Bardzo trudne plamy pomoże usunąć mydło gospodarcze, w którego składzie znajduje się głównie olej kokosowy, słonecznikowy i oliwkowy. Jest to jednocześnie bardzo uniwersalny produkt, który sprawdzi się nie tylko podczas prania, ale również przy innych domowych czynnościach i porządkach. 

Innowacyjność naturalnych artykułów wiąże się przede wszystkim ze świetnym działaniem nawet przy użyciu wody o temperaturze 30°C. 

Jednym zdaniem – naturalne metody prania mogą być równie skuteczne, co te z wykorzystaniem mocno drażniących substancji. 

Jak ma się to jednak do ekologii? Im łagodniejszy skład, tym mniej niepożądanych składników dostanie się do wody, a ta trafia przecież do oczyszczalni i ponownego obiegu. 

Ekologiczne środki czystości i więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.minieco.pl

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *