Projektowanie wnętrz – dom oazą komfortu i spokoju

Posted by:HouseRing Posted on:24 czerwca 2019 Comments:0

Dom powinien być miejscem, w którym czujemy się bezpiecznie i komfortowo. Projektowanie wnętrz z myślą o wygodzie i funkcjonalności pomieszczeń to klucz do stworzenia niepowtarzalnych czterech kątów, w których znajdzie się miejsce nie tylko na przedmioty i elementy wyposażenia, ale również na indywidualne potrzeby mieszkańców.

Z myślą o osobach, pragnących czuć się w swoim własnym domu jak w oazie spokoju i komfortu, napisaliśmy ten poradnik. Znajdziesz w nim bezcenne wskazówki dotyczące urządzania przestrzeni nie tylko zgodnie z trendami, ale i osobistym gustem.

Projektowanie wnętrz z myślą o komforcie

W domu chcemy czuć się jak u siebie. Potrzebujemy tam swobody, pewnej dozy intymności i przede wszystkim dodatków, które pasują do naszego charakteru. Na przytulne mieszkanie składa się kilka elementów: meble, dekoracje, usytuowanie sprzętów i oświetlenie. Jeśli te wszystkie przedmioty będą prawidłowo umieszczone oraz dostosowane do codzienności, życie w domu będzie toczyć się w rytmie komfortu i spokoju.

Nie zabraknie miejsca na najważniejsze rzeczy lub wygodną sofę. Tylko czy jest jakiś uniwersalny sposób na stworzenie takiego mieszkania? Na zaprojektowanie wnętrza w 100% zgodnego z gustem domowników? Oczywiście. Kilka złotych zasad zawartych w niniejszym tekście na pewno Ci w tym pomoże.

Idealny dom – 7 złotych zasad

Na pewno z niecierpliwością czekałeś na te 7 skutecznych porad dotyczących projektowania przestronnych wnętrz. Oto one!

  1. Aranżacja pomieszczeń. Ustalenie, który pokój będzie służył jako salon, kuchnia lub biuro, to najważniejsze kwestie. Pomoże to odpowiednio zaprojektować pomieszczenie oraz urządzić je zgodnie z przeznaczeniem. Przykładowo kuchnia i biuro zawsze powinny być umiejscowione w najjaśniejszych częściach domu. Dzięki temu praca będzie efektywniejsza, a gotowanie łatwiejsze, gdy do pokoju dotrze odpowiednia ilość światła.
  2. Styl i design. Miłośnicy stylu skandynawskiego, industrialnego lub vintage z pewnością wiedzą, o czym mowa. Kiedy Ty jeszcze nie masz pojęcia o wymarzonym designie wnętrza, poszukaj inspiracji. Jeśli od zawsze gustujesz w ciemnych kolorach, dębowych meblach lub rustykalnych ozdobach, na pewno znajdziesz wnętrza, które poddadzą Ci pomysł na zagospodarowanie swojego mieszkania w odpowiednim stylu, który będzie zgodny z Twoimi upodobaniami.
  3. Wybór i usytuowanie mebli. To także punkt, który warto dokładnie przemyśleć. Im jaśniejsze meble, tym bardziej widać na nich kurz i brud. Projektując mieszkanie pomyślmy również o ich ustawieniu. Osoba, której zlecimy wykonanie szkicu wnętrza, musi wiedzieć, czego oczekujemy i z pewnością weźmie pod uwagę nasze sugestie, by zaprojektować nam wymarzony dom.
  4. Oświetlenie. To tak naprawdę serce każdego pokoju. Dzięki odpowiedniemu natężeniu światła, tworzymy klimat, na którym nam zależy. Na przykład LED-y pasują do salonów i kuchni. Z kolei ciepłe światło nada się do sypialni i pokoju dziecięcego.
  5. Przechowywanie. Minimalizm i przestronność to zasady, którymi kierujesz się w czasie urządzania mieszkania? W takim razie koniecznie przemyśl kwestię przechowywania. Garderoba w osobnym pomieszczeniu może okazać się strzałem w dziesiątkę.
  6. Dekoracje. To chyba najbardziej skomplikowany punkt projektowania wnętrza. Z jednej strony zbierają kurz, ale z drugiej podkreślają design, zgodnie z którym dom jest urządzony. Jeśli chcesz czuć się jak u siebie, po prostu zachowaj dowolność. Łącz i mieszaj różne style. Dzięki temu Twoje mieszkanie w 100% odda Twój charakter.
  7. Funkcjonalność. Tak, projektowanie domu z myślą o funkcjonalności jest najważniejsze. W tej sprawie warto zdać się na fachowca, który we wszystkim nam pomoże.

Projektowanie wnętrz – samodzielnie czy z pomocą?

Każdy, kto pierwszy raz buduje dom lub kupuje mieszkanie, chce, by było urządzone po jego myśli. Dlatego rozterki związane ze zleceniem urządzenia czterech kątów projektantowi są nieodłączną częścią tego przedsięwzięcia. Na tej stronie: http://www.wygodnewnetrza.com.pl/ znajdziesz realizacje najciekawszych projektów wnętrz oraz projektantów, z pomocą których stworzysz swój wymarzony dom.

Kategoria:

Leave a Comment