Przytulne wnętrze za bezcen

Posted by:Daria Posted on:14 października 2016 Comments:0

house-1407562_640-1

Czasami w naszym mieszkaniu zaczyna powiewać nudą. Zainspiruj się naszymi pomysłami.

Inspiracja

Jeżeli w Twoim przytulnym gniazdku zaczęło powiewać nudą, czas na radykalne zmiany. Zacznij od aranżacji wnętrza, odśwież ściany, zmień meble lub dodaj jakieś sezonowe dekoracje, które sprawią, że dom stanie się przytulny i ciepły. Stwórz kącik tylko dla siebie. Wstaw ulubione kwiaty, regał na książki lub płyty. Jesień to sezon na świece i dynie, postaw na te elementy aranżacji wnętrza, żeby odmienić je na dobre. I co dalej?

Kupujemy cztery kąty

Kiedy już zdecydujesz, że po prostu musisz zmienić otoczenie, a poprawa stanu obecnego mieszkania nie wchodzi w grę, zastanów się nad sprzedażą. To bardzo poważna decyzja, dlatego zanim podejmiesz jakieś kroki musisz zadomowić się na rynku nieruchomości i zorientować się w cenach mieszkań. Jak to zrobić? Po pierwsze zastanów się jakie mieszkanie chcesz kupić i sprawdź ceny lokali w Twojej okolicy, bo dzięki temu dowiesz się ile pieniędzy potrzebujesz na swoje nowe gniazdko. Sprzedając obecne lokum zależy Ci na jak największym zysku. Przekalkuluj cenę nowego domu, remontu i innych niezbędnych elementów, które pojawiają się wraz z nowym miejscem zamieszkania. Co dalej? Przede wszystkim odwiedź dobre biuro nieruchomości, w którym pracują profesjonaliści. Dzięki pośrednictwu w sprzedaży zyskasz więcej pieniędzy i przede wszystkim pewność, że nikt Cię nie oszuka. Kolejny krok to rzeczoznawca. Taka osoba, odwiedzi Cię w Twoim mieszkaniu i oceni za jaką kwotę możesz otrzymać z jego sprzedaży. I tutaj wychodzi bardzo ważna kwestia: stan lokum. Mieszkania wyremontowane, w których właściciel zostawia meble nazywamy lokalami ,,pod klucz” i wtedy cena takiego domu jest dużo wyższa niż w przypadku mieszkania bez mebli i akcesoriów. Jeżeli już rozumiesz jak odbywa się wycena mieszkania, przejdziemy do kwestii samej sprzedaży.

Sprzedajemy dom

Po wycenie lokum, trafia ono wraz ze zdjęciami, do biura nieruchomości Jeśli znajdziemy kupca, udajemy się z nim do notariusza, by spisać umowę i tutaj ważna kwestia, sprzedający ponosi koszt usług notariusza. Później wyznaczany jest termin wyprowadzki sprzedającego i inne ważne formalności oraz następuje przekazania pieniędzy za mieszkanie. To proste!

Kategoria:

Leave a Comment