Rodzaje blachodachówek i ich zastosowanie

Posted by:HouseRing Posted on:29 kwietnia 2019 Comments:0

Kiedy przystępujemy do opracowania planów budowy domu i projektu wymarzonego lokum, nie sposób pominąć najważniejszego etapu takiego przedsięwzięcia, czyli wyboru idealnego pokrycia dachowego. To niebagatelna decyzja, której nie warto pozostawiać przypadkowi. W tym artykule dowiesz się, jakie rodzaje dachów są dostępne na rynku oraz, na które z nich, szczególnie warto się zdecydować.

Z uwagi na różne gusta i zapotrzebowania, producenci blachodachówek, i pokryć dachowych wprowadzają innowacyjne projekty owych materiałów. Dzięki temu każdy może znaleźć dach, szyty na miarę jego oczekiwań i potrzeb. Jednak nie wszyscy są specjalistami w tej dziedzinie i z tego powodu poniżej przeczytasz o zastosowaniu blachodachówki oraz o jej rodzajach. 

Rodzaje blachodachówek

Na rynku budowlanym dostępne są następujące rodzaje blachodachówek:

  • Klasyczne – cechuje je przede wszystkim klasyczny wygląd i przystępna cena, stosunkowo porównywalna do dobrej jakości tego pokrycia.
  • Na rąbek – dach z takiej blachy, będzie prezentował się nowocześnie oraz idealnie nada się zarówno na budynki mieszkalne, jak i lokale publiczne lub zabytki.
  • Karpiówka – najdroższa i zarazem najbardziej precyzyjna i bezproblemowa blachodachówka, która zanadto nie obciąża szkieletu dachu. Dedykowana do renowacji i odnowy delikatnych, historycznych budynków.
  • Modułowa – ten typ pokrycia został zaprojektowany w innowacyjnej technologii, pozwalającej wyprodukować na blachodachówce specjalistyczne rowki, zapobiegające przerwom między warstwami kładzionej blachy. Dzięki blasze modułowej budynek wygląda nowocześnie, lekko i estetycznie.

Zastosowanie blachodachówki

Przyjęło się, że blachodachówka to rozwiązanie idealne do pokrycia domów mieszkalny. Jednak kreatywni projektanci przypisują jej szereg innych funkcji. Możemy wykorzystać ją między innymi do konstrukcji dachów obiektów gospodarczych, sakralnych i zabytkowych. Szczególnie polecana jest na pochyłe dachy, których kąt nachylenia przekracza 9°-12°. 

Jeśli szukasz profesjonalnego pokrycia na dach, koniecznie odwiedź blachodachówka producenthttp://glinmet.pl/, by przekonać się, że innowacyjne rozwiązania idą w parze z dobrą ceną i niepodważalną jakością.


Kategoria:

Leave a Comment