Ściana z płyt korkowych – izolacja i nietuzinkowy wygląd

Ocieplenie domu niesie za sobą same plusy. Przede wszystkim jego koszt kalkulujemy z opłatami za ogrzewanie. I tutaj pojawia się kluczowe pytanie: Czy lepiej wybrać grubszy styropian, by później płacić jeszcze mniej za opał? A może jest optymalna grubość ocieplenia, która nie będzie bardzo kosztowna i przy okazji skutecznie wyizoluje mieszkanie od zimna i chłodu? W tym poradniku, krok po kroku omówimy jaka jest najbardziej opłacalna grubość ocieplenia budynku i zdradzimy patent na efektywne wnętrze, które można uzyskać za pomocą podwójnej izolacji i płytom korkowym.

Od czego zależy wybór grubości ocieplenia?

Na początku warto obliczyć, ile będzie kosztował nas orientacyjnie, 1 m 2 ocieplenia. Przyjmując, że decydujemy się na standardową grubość ocieplenia, czyli 8-10 cm. Dlaczego to optymalna grubość? Przede wszystkim już przy niej widać duże oszczędności na ociepleniu. Poza tym, nie ma sensu decydować się na 15 cm, ponieważ lepiej rozbić termoizolację na 2 etapy, czyli wewnętrzną i zewnętrzną.

Nie zapominajmy również, że kluczowe jest ocieplenie dachu i podłogi, choć części parterowej. Dzięki temu jeszcze bardziej zminimalizujemy koszy opału, a co za tym idzie, będziemy mogli wybrać jeszcze cieńszy styropian do termoizolacji. A co z wyżej zaproponowanym sposobem podwójnego ocieplenia?

Podwójne ocieplenie i płyta z korka – dlaczego warto?

Jeśli posiadamy dom piętrowy, warstwowe ocieplenie będzie najlepszą izolacją. Wykonuje się je w następujący sposób – termoizolacja, cegła, termoizolacja, cegła, płyta karton gips. Wiele osób idzie jeszcze o krok dalej i zamiast płyty karton gips kładzie płyty z korka. Ten materiał nie tylko estetycznie wygląda i stwarza niepowtarzalne wnętrze, ale i cechuje się trwałością, dobrą izolacją, odpornością na wilgoć i łatwą konserwacją.

Na koniec mini porada, nigdy nie decyduj się na samodzielne ocieplenie budynku, jeżeli się w tym nie specjalizujesz. Takie zadanie wymaga fachowego podejścia. Najlepsze docieplenie budynków Częstochowaznajdziesz na tej stronie internetowej, termoizolacja Częstochowa https://termobud.com.pl/.


Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *