Styl myśliwski we współczesnych wnętrzach

Na ogół styl myśliwski kojarzy nam się z różnego rodzaju ekspozycją trofeów przywiezionych z polowań. Z całą pewnością jednak jest to myślenie tradycyjne i nie zawsze oddaje cały aspekt aranżacji w tym specyficznym stylu.

Jeśli jesteśmy zwolennikami tradycyjnego wystroju, na pierwszy plan wysunie się pewnie odpowiednia ekspozycja trofeów. Gładkie ściany w stonowanych kolorach będą najbardziej odpowiednim tłem, na którym owe elementy będą wyglądać dobrze. Symetria w ułożeniu ich na ścianie będzie chyba najodpowiedniejsza, ponieważ pozwoli nam uniknąć wrażenia chaosu.

Jakie meble?

Wybierając meble do pokoju myśliwskiego w aranżacjach związanych z wyposażeniem wnętrza w stylu myśliwskim, z założenia powinniśmy postawić na naturalne materiały, takie jak drewno czy skóra. Możemy się tutaj dowolnie inspirować stylem dworkowym, dodać kilka elementów w stylu eklektycznym i uzupełnić o takie atrybuty jak róg myśliwski czy trąbka. Ciekawym elementem będą meble dekorowane w stylu snycerskim, przywołujące sceny polowań i rzemiosła myśliwskiego.

Sklepy specjalizujące się w tego typu meblarstwie oferują nam całą gamę elementów urządzenia wnętrza w tym stylu, nie pomijając różnego rodzaju dodatków, wyrobów z poroża i pochodnych tego materiału  https://antlabo.pl/

Dodatki i oświetlenie

Niepowtarzalny styl mebli pozwoli dodać nutę tajemniczości wnętrzu i duchowo przenieść się w głąb lasu, usłyszeć szum drzew, poczuć zapach mchu i porannej rosy. Ciepło kominka i odpowiedniego oświetlenia doda wnętrzu przytulności i da nam możliwość komfortowego wypoczynku w jesienne i zimowe wieczory. Najróżniejsze lampy, żyrandole i inne elementy oświetlenia doskonale wkomponują się w całość aranżacji. Uzupełnieniem takiej stylizacji będą z całą pewnością takie elementy jak stylowy zegar, gazetnik wykonany z parostków kozła, oryginalne świeczniki i kinkiety.

Niezwykłej oryginalności nadadzą nam grawerunki na elementach umeblowania czy dodatków, pokazując sceny polowań, leśne zwierzęta i ich środowisko naturalne.

Wszystkie te elementy, począwszy od ścian, a skończywszy na oświetleniu, nadadzą wnętrzu przytulnej niepowtarzalności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *