Sucha zabudowa ‒ poznaj jej zastosowanie i zalety

Posted by:HouseRing Posted on:9 marca 2020 Comments:0

Sucha zabudowa to niezwykle prosty i relatywnie tani sposób na wykończenie swojego wnętrza. Daje nieograniczone możliwości aranżacji oraz stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych, mokrych technologii. Sprawdź, o czym powinieneś wiedzieć na jej temat.

Zalety suchej zabudowy

Spośród wszystkich zalet suchej zabudowy wnętrz do jej najważniejszych należą szybkość oraz łatwość wykonania, zmiany rozplanowania wnętrza oraz jego kształtowania. Co więcej, sucha zabudowa wnętrz gwarantuje świetną izolacyjność cieplną ‒ jest to możliwe dzięki niskiemu przewodnictwu cieplnemu płyt gipsowo-kartonowych.

Dzięki bardzo dobrym właściwościom akustycznym przegrody, które zostały wykonane w systemie suchej zabudowy wnętrz i wypełnione np. wełną mineralną, bardzo dobrze tłumią hałas dochodzący z zewnątrz oraz z powodzeniem mogą pełnić funkcję bariery przeciwpożarowej.

Zastosowanie suchej zabudowy dodatkowo obniża wszelkie koszty, jakie musielibyśmy ponieść w przypadku tradycyjnej, mokrej zabudowy, związane ze schnięciem tynków czy nieodpowiednią pogodą. 

Dodatkowo, wszelkie adaptacje czy renowacje za pomocą płyt gipsowo-kartonowych powodują bardzo małe obciążenie stropu ‒ konstrukcja ścianki działowej w porównaniu z pozostałymi technologiami jest niezwykle lekka.

Zastosowanie suchej zabudowy

Sucha zabudowa, dzięki swojej uniwersalności, dobrym właściwościom technicznym, a także dużej podatności na formowanie, daje nieograniczone możliwości w wykańczaniu wnętrz. To idealne rozwiązanie dla domów jednorodzinnych, ale również budynków użyteczności publicznej jak biura, hotele, czy centra handlowe.

Sucha zabudowa sprawdzi się także idealnie do wykonania popularnych sufitów podwieszanych. Pełnią one zarówno funkcje dekoracyjne jak i użytkowe. Maskują nierówności,  ukrywają instalacje i optycznie obniżają pomieszczenia. Sprawdzą się świetnie także w sytuacji, gdy chcemy zamaskować stary, nieestetyczny i spękany sufit.

Więcej informacji na temat suchej zabudowy oraz pełną ofertę znajdziecie na stronie: https://termobud.com.pl.

Kategoria:

Leave a Comment