Sucha zabudowa idealna do wyrównania ścian

Posted by:HouseRing Posted on:20 sierpnia 2019 Comments:0

Malując ściany lub remontując mieszkanie, często okazuje się, że trzeba wygładzić powierzchnię za pomocą zaprawy. Nie jest to łatwe zadanie. Wręcz przeciwnie – wymaga wprawy i profesjonalnej wiedzy. Dlatego, gdy nie chcemy ponosić dodatkowych kosztów, lepiej zastanowić się nad lepszym i, co najważniejsze, nowocześniejszym rozwiązaniem.

Sucha zabudowa lub po prostu płyty gipsowo-kartonowe, to najlepsza opcja, dzięki której nie tylko zaoszczędzimy czas, ale i pieniądze. Takie rozwiązanie, pozwala szybko i łatwo wyrównać ściany i sufity. Może być również wykorzystane jako przegroda jednego pokoju. Wtedy z dużego salonu zrobimy pokój dzienny i mini biuro lub jadalnię.

Jak wyrównać ściany płytami gipsowo-kartonowymi?

Na samym początku musimy wybrać odpowiednie płyty. Na tym etapie często pojawia się problem, ponieważ nie każdy wie, że inne ścianki należy kupić do łazienki (gdzie z reguły panuje wilgoć), a inne do salonu lub przedpokoju. Zanim więc kupimy te elementy, dokładnie zapoznajmy się z informacją od producenta, dotyczącą ich przeznaczenia. Gdy z kolei zależy nam na czasie i profesjonalnym efekcie, zatrudnijmy ekipę, na przykład tę firmę: https://termobud.com.pl/.

Profile do karton-gipsu

Przed zamontowaniem płyt, należy zamocować profile, które będą szkieletem pozwalających umieścić suchą zabudowę w bezpieczny i odpowiedni sposób. Pamiętajmy również o drobnych narzędziach mocujących – kołki muszą być dedykowane danemu typowi płyty gipsowo-kartonowej. W przeciwnym wypadku, cała nasza praca pójdzie na marne.

Sucha zabudowa nie tylko do wygładzania

Warto wiedzieć, że sucha zabudowa to nie tylko idealne narzędzie do wygładzenia powierzchni ścian. Przy okazji jej montażu, rozważmy również termoizolację wewnętrzną, szczególnie, gdy mieszkamy w bloku, a budynek nie jest ocieplony. Płyty gipsowo-kartonowe mogą również posłużyć, jako ścianki działowe lub regały w głębi ściany. To kolejny przykład wszechstronnego zastosowania owego materiału.

Firma, u której możliwa jest profesjonalna sucha zabudowa wnętrz Częstochowa, wykona dla Ciebie wszystkie prace remontowe związana z użyciem płyt karton-gips.

Kategoria:

Leave a Comment