Szare fotele biurowe – dlaczego warto wybrać ten kolor?

Posted by:HouseRing Posted on:11 stycznia 2022 Comments:0

Kolor ma znaczenie! Zwłaszcza w pomieszczeniach, w których spędzamy dużo czasu, jak na przykład biuro. Dlatego wybierając paletę barw naszej przestrzeni roboczej, warto zadbać o każdy detal. W tym również fotele biurowe. Jaki kolor krzeseł będzie najlepszy? Oczywiście, w tym przypadku zależy to od charakteru naszego miejsca pracy. Jednak szare fotele biurowe wydają się bardzo uniwersalną oraz korzystną dla pracowników opcją.

Właściwości koloru szarego

Kolor szary jest bardzo konwencjonalny, uniwersalny i praktyczny. Jednak najważniejsze jest to, że odcienie szarości są też kojące dla naszego układu nerwowego. Pomagają się wyciszyć i uspokoić, a tym samym – skoncentrować.

Co więcej, w odpowiednim zestawieniu, na przykład z bielą lub pastelowym błękitem, szary działa wręcz relaksująco. Poza tym szarości są też formalne i eleganckie. Sprawią, że przestrzeń biurowa będzie wyglądać na profesjonalną i uporządkowaną. 

Poznaj zalety szarych foteli biurowych

A jakie są inne zalety szarych foteli? Jak już wspomnieliśmy, bez wątpienia jest to uniwersalność. W pewnym uproszczeniu można powiedzieć, że szary powstaje ze zmieszania wielu barw. To sprawia, że będzie pasować do praktycznie każdego koloru oraz wnętrza. Zarówno w domu, jak i w biurze, szary fotel będzie prezentował się świetnie. A do tego można go bez problemu spersonalizować przy pomocy dodatków. 

Poza tym, szare fotele biurowe sprawiają, że projekt pomieszczenia staje się bardziej spójny, a dodatkowo podkreślają inne kolory w przestrzeni. Będą świetnie wyglądać w towarzystwie roślin doniczkowych, plakatów lub obrazów.

Nie zapominajmy też, że szary to po prostu kolor praktyczny, łatwy do utrzymania w czystości. Co więcej, zabrudzenia nie są na nim bardzo widoczne. Już samo to sprawia, że warto wybrać popielate obicie. Zwłaszcza jeśli krzesło będzie często używane.

Szare fotele biurowe dostępne w naszej ofercie!

Pamiętajmy jednak, że kolor to nie wszystko. Krzesło biurowe powinno być też ergonomiczne i dopasowane do potrzeb całego ciała. Takie fotele przygotowaliśmy w ofercie siadam.pl. Proponowane przez nas krzesła obrotowe wyróżniają się przemyślanym designem. Ich kształt zapewnia podparcie dla karku, odcinka lędźwiowego i łokci.

Wszystkie popielate fotele biurowe z naszej oferty mają też podłokietniki, które pomogą w odciążeniu karku oraz ramion podczas długich godzin za biurkiem. Poza tym krzesła mają regulowaną głębokość siedzenia, co sprawia, że mogą z nich korzystać osoby o różnej posturze. Wśród naszych propozycji nie zabrakło też modeli o miękkich kółkach, które nie niszczą podłóg. Jak widać, przygotowując naszą ofertę zadbaliśmy o każdy detal! 

Kategoria: