Termoizolacja budynku – co warto wiedzieć o ociepleniu domu

Posted by:HouseRing Posted on:10 lutego 2019 Comments:0

Gdy mieszkamy w starym domu, który liczy już kilka lat, na pewno niejednokrotnie zimą doskwierają nam koszty opału. Niedocieplone mieszkanie nie tylko szybciej się chłodzi, ale również w czasie upałów się nagrzewa. Dlaczego jeszcze warto zabezpieczyć budynek przed chłodem i ciepłem? Ile to kosztuje? Jak się do tego przygotować?

Plusy docieplenia domu

Po pierwsze, docieplone mieszkanie nie tylko ogranicza koszty zużycia energii, ale również zabezpiecza dom przed wilgocią czy grzybem. Najszybciej jest to odczuwalne w przypadku domów piętrowych, gdyż najwięcej ciepła ucieka przez dach i okna.

Z kolei kiedy nie mamy docieplonego domu, musimy sobie radzić inaczej, uszczelniając drzwi i tym samym narażając się na niebezpieczeństwo przez zaczadzenie. Po drugie, dzięki termoizolacji, lokal nie nagrzewa się w upały, a temu temperatura w domu jest optymalna i nie ponosimy kosztów klimatyzacji.

Sposoby termoizolacji mieszkania

Najpopularniejsze jest docieplenie ścian w budynku za pomocą specjalnego styropianu lub wełny. Wiele osób decyduje się również na ocieplenie podłogi lub dachu, to szczególnie optymalne rozwiązanie dla mieszkańców dużych domów. Poza tym często termoizoluje się poddasza, ponieważ tak ,jak zostało już wcześniej powiedziane, górą domu ucieka najwięcej ciepła.

Czym ociepla się dom?

Mieszkanie możemy ocieplić za pomocą styropianu. Najlepsza grubość tego typu termoizolacji to 8-12 cm, choć nieliczni decydują się na 15 cm. Im grubszy styropian użyty do ocieplenia, tym większe koszty nie tylko samego materiału potrzebnego do tego celu, ale również robocizny.

Jeżeli zaś chodzi o termoizolacje wnętrz, czyli na przykład docieplenie dachu strychu lub podłóg, najlepiej sprawdza się wełna. Tutaj koszty są większe, ale za to zużycie energii zimą nieporównywalnie mniejsze.

Gdzie znaleźć dobrych fachowców do termoizolacji?

Na chwilę obecna najlepsze docieplenia budynków Częstochowa wykonuje ta firma. Cieszą się oni bardzo dobrą opinią w sieci i ceną adekwatna do jakości świadczonych usług. Sprawdź sam, jak tania i solidnie wykonana może być termoizolacja Częstochowa https://termobud.com.pl/.

Kategoria:

Leave a Comment