Urok drewnianych schodów

Posted by:Daria Posted on:24 maja 2017 Comments:0

f69333ad68d5cd5eff8002a1ca21872f919c955dDecydując się na budowę domu jednorodzinnego piętrowego lub z poddaszem użytkowym, stajemy przed dylematem dotyczącym schodów. A mianowicie na jakie schody się zdecydować, jaki wybrać materiał i ich konstrukcję.

Oczywiście jest to kwestia indywidualna i w dużej mierze uzależniona od samego projektu domu, ale też od środków finansowych jakimi dysponujemy. Większość ludzi decyduje się na klasyczne schody drewniane z bardziej popularnych gatunków drewna, a co za tym idzie mniej kosztownych.

Klasyczne konstrukcje mają też tę zaletę, że są ponadczasowe i nie podlegają trendom i modom. Aby schody służyły nam przez długie lata warto zadbać o to, aby drewno z którego będą wykonane było twarde i odporne na codzienne i intensywne użytkowanie.

Sprawdź nowoczesne schody na http://baront.com/oferta/schody-drewniane/

Te wszystkie cechy na pewno posiadają dębowe schody, które jednak nie zawsze będą pasowały do projektu wnętrza ze względu na dość ciemny odcień drewna dębowego. Przy specyficznych projektach pomieszczeń, które nie zostawiają zbyt wiele miejsca na tradycyjną konstrukcję, stosuje się drewniane schody kręcone, które wyglądają bardzo efektownie, a przede wszystkim zajmują bardzo niewiele miejsca, dzięki czemu nie ma potrzeby wydzielania tradycyjnej klatki schodowej. Mają one jednak niewielką wadę, szczególnie jeżeli będzie to jedyny trakt na piętro, a mianowicie utrudnione jest wnoszenie na górę większych przedmiotów.

Kategoria:

Leave a Comment