Wideofon – technologia przyszłości

pexels-photo-462358Wideofon to nic innego jak domofon wzbogacony o dodatkową funkcję. Dzięki wideofonom możesz zwiększyć swoje poczucie bezpieczeństwa, jak i codzienny komfort.

Czym jest wideofon?

Chciałoby się rzecz- to technologia przyszłości i coś znacznie więcej niż zwykły domofon, do którego zdążyliśmy się przyzwyczaić. Wideofon umożliwia nie tylko łączność głosową, ale także zobaczenie osoby, która chce do nas wejść. Sam fakt ten zapewnia nam większe bezpieczeństwo w naszym domu. Wideofony wyposażone są w monitor, który zazwyczaj ma przekątną koło kilku cali. Do tego, tak jak w standardowym domofonie znajdują się na nim przyciski otwarcia drzwi, oraz dostosowane pokrętła, dzięki którym możemy regulować ostrość, jak i jasność obrazu.

Jak to działa?

Kamera miniaturowa umieszczona jest w domofonie zewnętrznym, co sprawia, że możemy podejrzeć, kto do nas w danym momencie dzwoni. Kolejną ciekawą funkcją wideofonu, o której warto wspomnieć, jest możliwość rejestrowania obrazu. To szczególnie przydatne, gdy chcemy wiedzieć, kto próbował się do nas dostać, albo jakich byśmy mieli gości w ciągu dnia. Kamera w takim przypadku uruchamiana jest, gdy osoba wciska przycisk, a obraz zostaje zarejestrowany wraz z datą oraz dokładną godziną.

Wideofon to prawdziwy krok naprzód, jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo i komfort. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy sprawdzić, kto konkretnie chce się do nas dostać, a tym samym zmniejsza się prawdopodobieństwo wpuszczenia do mieszkania bądź na teren domu niepowołanej osoby. Także możliwość rejestracji obrazu daje duże pole do popisu. Po pracy możesz od razu sprawdzić, kto chciał Cię odwiedzić. To ważny materiał, bo w przypadku jakichkolwiek uciążliwych nachodzeń i innych problemów tego typu możesz go potraktować jako dowód w sprawie. Pamiętaj, że wideofon przyda się także wtedy, gdy masz dzieci. Od teraz zweryfikują one, czy do mieszkania bądź domu dzwoni znana im osoba, czy wprost przeciwnie.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *