Więcej światła w salonie!

Posted by:Daria Posted on:17 października 2017 Comments:0

windowSalon to jedno z ważniejszych pomieszczeń w naszym domu, dlatego tak ważne jest jego odpowiednie oświetlenie. Jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym, a salon wychodzi na południe, możemy pomyśleć o drzwiach tarasowych, które będą wpuszczać więcej światła. Jeśli jednak mamy mieszkanie w bloku czy salon nie jest skierowany w słoneczną stronę, warto pomyśleć o odpowiednim oświetleniu oraz wystroju.

Wystrój wnętrza

Jeśli chcemy, by nasz salon był jasny i przytulny, zacznijmy od odpowiedniego urządzenia przestrzeni. Przede wszystkim stawiajmy na jasne kolory – zarówno jeśli chodzi o meble, jak i kolor ścian oraz tapet. Unikajmy kolosalnych mebli w ciemnych barwach, które mogą sprawić, że zamiast przytulnego salonu dostaniemy ponury kąt. Jeśli już chcemy umieścić w salonie dużą, zabudowaną szafę – najlepiej by była biała albo gdyby miała przeszklone lub lustrzane drzwi. Z kolorów ścian starajmy się wybierać beże, jasne szarości i brązy oraz biel.

Domek z tarasem

Jeśli mamy piękny dom z tarasem, warto pomyśleć o drzwiach tarasowych na całą ścianę. W przypadku gdy urządzamy dom w nowoczesnym stylu, dobrym wyborem będą aluminiowe drzwi podnoszono-przesuwne (http://aluhs.pl/). Przede wszystkim dzięki temu, że są przesuwne, a nie otwierane, nie zajmują dodatkowego miejsca w salonie, dlatego możemy wykorzystać całą przestrzeń. Możemy wybierać różne typy:

Oświetlenie sztuczne

Tutaj mamy dużo większe pole do popisu. Generalnie każda strefa salonu powinna mieć inne oświetlenie, oczywiście jeśli w naszym salonie mamy zarówno strefę jadalną, jak i wypoczynkową. Jeśli chodzi o tę pierwszą, możemy postawić na klasyczne górne oświetlenie – najlepiej lampa była nieco obniżona nad stołem i znajdowała się w jego środkowej części. Mówiąc o strefie wypoczynkowej, mamy dużo więcej możliwości – kinkiety, halogeny, podświetlany sufit podwieszany czy też lampy stojące.

Kategoria:

Leave a Comment