Winylowa podłoga – jej wady i zalety
Podłoga to taki element wykończenia wnętrz, którego wybór jest dość trudny i zajmuje bardzo dużo czasu. Trzeba przecież znaleźć coś co będzie pasować do każdego pomieszczenia, było trwałe i odporne na uszkodzenia. Najlepiej też wybrać coś co będzie proste w utrzymaniu czystości i łatwe w montażu. Wszystkie te cechy posiadają panele i płytki winylowe, które z roku na rok zyskują na popularności.
Zalety i wady podłóg winylowych
Panele czy płytki winylowe to produkt stosunkowo nowy w Polsce, ale w innych krajach jest to materiał bardzo chętnie stosowany na podłogach, nie tylko w domach jednorodzinnych, ale też w pomieszczeniach publicznych. Winyl, jest bardzo trwały, a do tego wodoodporny – nie straszna mu woda, więc z powodzeniem sprawdzi się też w łazience czy w kuchni. Płytki winylowe http://www.centrumposadzek.com.pl/ są tak samo odporne na wilgoć jak te ceramiczne, jednak mają nad nimi taką przewagę, że są ciepłe w dotyku. Skoro już przy cieple jesteśmy, to podłogę tego typu można bez problemu układać na ogrzewanie podłogowe. Swą popularnością zawdzięczają swojemu wyglądowi, ponieważ stanowią idealną imitację materiałów takich jak drewno czy kamień. Jednak w przeciwieństwie do „oryginałów” winyl nie zmienia swego wyglądu z biegiem lat, nie ściera się ani nie kruszy.
Czy winyl nadaje się do wszystkich pomieszczeń?
Ze względu na szereg zalet, posadzka winylowa sprawdzi się nie tylko w domach rodzinnych, ale też w pomieszczeniach publicznych, które są narażone na silniejszą eksploatację. Podłogi w szkołach, restauracjach, salach weselnych czy przychodniach lekarskich, narażone są na silne zabrudzenia, wilgoć oraz większy ruch, winyl więc sprawdzi się na nich idealnie. Jego dodatkową zaletą jest też łatwy i szybki montaż, bo można to zrobić na klej czy wybrać panele typu click, których montaż nie wymaga kleju. Co za tym idzie, również demontaż ich, nie jest trudny, więc podłogę w każdej chwili można wymienić. Panele i płytki winylowe są bardzo trwałe i praktyczne, a producent daje na nie aż do 15 lat gwarancji.