Wizualizacje architektoniczne

Posted by:HouseRing Posted on:23 lipca 2018 Comments:0

Jak przekonać klienta do mieszkania w budynku, który jeszcze nie powstał? Wystarczy trafić w jego wyobrażenie idealnego domu. W jaki sposób? Za sprawą wizualizacji. Ta dopracowana w najdrobniejszych szczegółach jest dziś na wagę złota.

Zaprojektuj sobie dom marzeń

Pamiętacie popularną grę komputerową „The Sims”? Symulację – od momentu wydania – sprzedano w ponad szesnastu milionach kopii na całym świecie, dzięki temu zyskała tytuł najlepiej sprzedającej się gry na komputery osobiste w historii. Przygodę z simami zaczynaliśmy od wybudowania i urządzenia im domu. Im wyższy budżet, tym bardziej mogliśmy poszaleć. I ilu z nas właśnie na tym wybudowaniu i urządzaniu poprzestawało? No właśnie! W ten sposób mogliśmy bowiem stworzyć dom marzeń. Dziś takiego zadania podejmują się firmy wykonujące wizualizacje architektoniczne.

Wizualizacja kluczem do… sprzedaży?

Nie ukrywajmy – każdy deweloper na rynku pierwotnym ma niełatwe zadanie. Jak sprzedać budynek, który tak naprawdę nie istnieje? Najlepszą promocją jest właśnie wizualizacja. To bardzo potężne narzędzie sprzedażowe. Ważne więc, aby została ona wykonana w sposób kompetentny, przemyślany i zgodny z zasadniczymi kwestiami związanymi z realizacją danego zadania. Dlaczego wizualizacja jest tak skuteczna? Bo działa na podświadomym poziomie naszego umysłu. Naukowo udowodniono, że obrazy mają bezpośredni wpływ na naszą neurologię. Nasz mózg po prostu lubi być nimi karmiony. Wizualizacja pomaga więc nam w wyobrażeniu sobie, jak może wyglądać przyszła inwestycja. Możemy stopniowo przechodzić od ogółu do szczegółu. Za sprawą wizualizacji dowiemy się na przykład, czy dany układ pomieszczeń jest funkcjonalny. Na dodatek taka forma zaprezentowania przyszłego budynku jest przystępna dla każdego odbiorcy. Dzięki wizualizacji klient ma szansę poczuć się, jak w swoim nowym mieszkaniu.

Nowe formy wizualizacji

Najprostszą formą wizualizacji jest prezentacja statyczna, która pokazuje statyczne obrazy danego obiektu z różnych perspektyw. Kolejnym rodzajem jest animacja, która wykorzystuje ruchome obrazy i dźwięki oddając jeszcze bardziej całościowy charakter koncepcji. Coraz popularniejszy staje się też wirtualny spacer, który pozwala na zwiedzanie właściwie każdego kąta mieszkania krok po kroku. Dzięki temu klient ma szansę poczuć się tak, jakby rzeczywiście przebywał w powstającym obiekcie i poznać jego funkcjonalność oraz udogodnienia. Na dodatek – za sprawą kilku kliknięć – możemy zmienić kolor ścian, podłogi, czy materiał, z którego został wykonany dany element. Lepiej wprowadzić ewentualne zmiany na etapie projektowania niż na przykład, gdy… płytki już są na ścianie. Wizualizacja to także nieskończona możliwość interakcji – chcemy włączyć światło? Proszę bardzo! Chcemy zobaczyć, jaki będziemy mieć widok z balkonu? Żaden problem. No właśnie… samo mieszkanie to nie wszystko – niezwykle istotne jest całe otoczenie powstającego budynku. Tutaj konieczne jest poznanie planów zagospodarowania przestrzennego i stworzenie wizualizacji zgodnej z tym, co w najbliższej okolicy rzeczywiście ma powstać. Więcej informacji na temat profesjonalnych wizualizacji architektonicznych znajdziemy na stronie: www.daymonstudio.pl

Kategoria:

Leave a Comment