Wnęka w łazience – jak ją wykorzystać?

Posted by:Daria Posted on:24 sierpnia 2017 Comments:0

wardrobe-2605328_960_720Wnęka w małej łazience to nie lada wyzwanie. Musimy bowiem pomyśleć, jak ją wykorzystać, by nie tracić zbędnego miejsca i maksymalnie zagospodarować przestrzeń. Jeśli wnęka sięga od podłogi do sufitu, mamy większe możliwości. Szafa z drzwiczkami, półki, a może prysznic? Wybór należy do Was!

Wanna czy prysznic?

Wnęki w łazience często wykorzystywane są na szafki z zapasem ręczników czy papieru toaletowego. Kto by więc się spodziewał, że dodatkowa wnęka w ścianie od podłogi do sufitu to idealne miejsce na prysznic?! Wystarczy, że mamy odpowiednią ilość miejsca, by przekształcić wolną przestrzeń w kabinę prysznicową. Tym bardziej, ze coraz częściej również kabiny robione są na wymiar. Prysznic we wnęce to nie tylko świetna opcja na wykorzystanie przestrzeni, ale także ciekawa i oryginalna aranżacja wnętrza.

Jeśli mamy szeroką wnękę, miejsce to możemy wykorzystać na wannę. Dzięki wnęce nie będziemy musieli się zastanawiać, czy aby na pewno wanna się zmieści czy nie postawić jednak na niewielką kabinę.

Miejsce do przechowywania szpargałów

Jeśli mamy dużą wnękę, możemy wykorzystać ją np. na zabudowaną szafę z półkami i efektownym oświetleniem. To nie tylko dodatkowe miejsce do przechowywania różnych ręczników, papieru czy kosmetyków, ale także niezwykle efektowna ozdoba wnętrza. Systemy zabudowy wnętrz znajdziecie na stronie: http://koncept-szafy.pl/.

Mała wnęka nad sedesem

Z małymi wnękami często jest problem, ale to nie znaczy, ze nie możemy ich wykorzystać. Kilka półek nad sedesem, na których umieścimy ozdobne kosze wiklinowe i dodatkowe miejsce na szpargały mamy gotowe. Możemy też zrobić mini szafkę z drzwiczkami lustrzanymi, które optycznie powiększą powierzchnię. Jeśli nie chcemy zabudowywać wnęki, a mamy małą łazienkę, również samo wklejenie lustra da złudzenie większego pomieszczenia.

Jeśli nie potrzebujemy dodatkowego miejsca na różne rzeczy, możemy wykorzystać wnękę nad sedesem wyłącznie w celach dekoracyjnych. Na przykład wstawiając we wnękę ozdobne rośliny albo orientalne figurki, przywiezione z wakacji za granicą.

Pomysłów jest naprawdę wiele. Czasem wystarczy kreatywne myślenie, aby przestrzeń została efektownie wykorzystana.

Kategoria:

Leave a Comment