Wygodna sypialnia przyjazna alergikowi

Uczulenie na materiały, roztocza lub kurz, może skutecznie utrudnić nam życie. Przede wszystkim, pozbawia nas komfortowego snu. Regenerujący wypoczynek jest bardzo ważny dla naszego organizmu, więc nocny dyskomfort z powodu alergii nie może przeciągać się w czasie, by nie osłabić odporności. Dziś przeczytasz o tym, jak zaaranżować sypialnię, która będzie wygodna i przyjazna dla alergików.

Zadbaj o jakość pościeli i kołder

Będąc uczulonym, np. na roztocza, bardzo ważne jest, by pozbyć się z sypialni wszystkich przedmiotów, w których te mogą się gromadzić. Mowa więc o usunięciu dywanów, zasłon, starego materaca i kołder, których nie można prać i które są pozbawione właściwości antyalergicznych. Nie bez znaczenia jest materiał, z jakiego uszyte są poszwy na poduszki, a nawet nasze piżamy. Dlatego na początku wprowadźmy zmiany do sypialni – wykonajmy generalne porządki, mając pod lupą rzeczy, które mogą nadawać się na kryjówkę dla roztoczy. Usuńmy z szafek nocnych, parapetów i komód, zbędne akcesoria, które gromadzą kurz. Lepiej schować je do szuflad lub wnętrza szafki. Zdrowiu sprzyja także często wietrzenie sypialni, szczególnie przed położeniem się spać, nawet wtedy, gdy za oknem jest mróz.

Urządzamy sypialnię alergika

W sypialni dla alergika najważniejszy jest minimalizm i przedmioty oraz tkaniny, zrobione z naturalnych materiałów. Wymieńmy materac na ten z właściwościami antyalergicznymi, np. lateksowy lub z kokosa. Poduszki i kołdry również powinny posiadać podobne cechy. Ograniczmy do minimum dywany i zasłony. Dużo lepiej postawić na rolety i dywaniki pod łóżkiem, które można prać w pralce. Bawełniana, lniana lub jedwabna piżama, to obowiązkowy zestaw nocny dla każdego alergika. Unikajmy poliestru i innych syntetycznych materiałów. Zimą, gdy na zewnątrz jest mróz, warto wynieść materac, kołdry i poduszki na dwór, np. na balkon lub suszarkę na tarasie. Mróz odświeży te przedmioty i zabije wirusy oraz bakterie.

Kołdra antyalergiczna – najlepsze przykrycie

Nowoczesna kołdra antyalergiczna przyda się każdej osobie uczulonej na kurz i roztocza. Dzięki specjalnym właściwościom, te nie gromadzą się w jej wnętrzu, a przykrycie jest łatwe do czyszczenia. Najczęściej można je również prać w pralce. Zamów swoją kołdrę w tym sklepie online: https://expertsnu.pl/.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *