Wykończenie mieszkań – poznaj 3 trendy na rok 2022!

Posted by:HouseRing Posted on:7 marca 2022 Comments:0

Wykończenie mieszkań w roku 2022 będzie przedłużeniem tego co mieliśmy okazję obserwować w ubiegłym sezonie. Głównym motywem będzie więc natura i powrót do poprzednich lat. Nieocenione w aranżacji wnętrz będą kolory ziemi, które pozwolą nam na skuteczny odpoczynek w tej zabieganej rzeczywistości. Z drugiej strony to mocne akcenty będą nadawać przestrzeniom indywidualnego charakteru i pazura. Dążyć będziemy do przytulnej atmosfery sprzyjającej relaksowi i regeneracji. Nie zabraknie również wnętrzarskich klasyków z lat ubiegłych, które sprawiają, że wnętrza zyskają nutę elegancji i luksusu. Wykończenie mieszkań będzie więc bazować na ciekawych i nietuzinkowych zestawieniach.

Natura przede wszystkim

W ubiegłym roku jednym z najgorętszych trendów w aranżacji wnętrz stała się natura. Nie inaczej jest w tym roku. Naturalne materiały i spokojne kolory będą tematem przewodnim podczas urządzania mieszkań. W pierwszej kolejności na tapetę idzie zieleń. To ona oddaje klimat ziemi. Mnogość jej odcieni sprawia, że mamy praktycznie niczym nieograniczone pole do popisów. Pamiętajmy również o tym, że każda z nich będzie tworzyć nieco inną atmosferę, więc warto wcześniej przemyśleć to na czym najbardziej nam zależy. Dobrze jest uwzględnić intensywność. Oliwkowy będzie tym nieco bardziej przygaszonym i neutralnym odcieniem. Natomiast szmaragdowy będzie wprowadzał więcej energii wraz z elegancją. Zieleń to kolor, który rewelacyjnie sprawdzi się zarówno na ścianach, jak i na meblach czy innych dodatkach. Z tego powodu, możemy po niego sięgnąć wtedy, gdy chcemy, aby stanowiła barwę bazową lub uzupełniającą. Sama zieleń jest zaliczana do chłodnych barw, jednak odcienie przywodzące na myśl naturę i ziemię bez wątpienia nie pozwolą poczuć się nam w mieszkaniu źle i niekomfortowo.

Ekstrawaganckie meble

Wykończenie mieszkań wymaga od nas wzięcia pod uwagę wielu elementów, a jednym z ważniejszych są meble. W tym roku to kolorowe i ekstrawaganckie dodatki powinny zagościć w naszych domach. Jeżeli posiadasz niewielkich rozmiarów mieszkanie lub cenisz sobie praktyczne rozwiązania z pewnością ucieszy Cię to, że będziemy stawiać na sofy i fotele o niskich siedziskach. W pewnym stopniu będą one przywodzić na myśl japoński design. Królować będą zaokrąglone i łagodne kształty mebli, a tapicerki będzie cechował przyjemny w dotyku materiał. Wszystko to wpłynie na przytulny klimat wnętrz. Jeżeli chodzi o samo wzornictwo będzie nawiązywało do lat 80. A co to oznacza? Przeważać będą dość krzykliwe kolory i pstrokate printy. Oczywiście nie chodzi o to, żeby wykończenie mieszkań kierowało się jedynie taką kolorystyką, natomiast dobrze, żeby taki motyw zagościł w jakiejś części w naszych wnętrzach.

Marmur i kamienie

Marmur oraz chłodny, minimalistyczny kamień dobrze już znamy i uwielbiamy. Na szczęście nie wychodzą one z mody, dlatego bez wahania możemy po nie sięgnąć również w tym roku. Luksusowy wymiar marmuru ma nieocenione korzyści dla posiadanych przestrzeni. Doda im elegancji, a jednocześnie nada świeżości. Możemy wykorzystać go na stołach czy podłodze. Jeśli nie boimy się nieco ciemniejszych aranżacji wnętrz, sięgnijmy po szary kamień. Dzięki niemu osiągniemy wyrafinowany minimalizm. W tym roku najczęściej spotkamy go jako ścienne kafle czy jako element mebli. Co więcej, zobaczymy go na rozmaitych dodatkach i dekoracjach.

Kategoria: