Zakup materiałów budowlanych – szybko i bez stresu

Posted by:HouseRing Posted on:9 września 2019 Comments:0

Wybranie profesjonalnych i przy okazji tanich materiałów budowlanych może być nie lada wyzwaniem. Szczególne dla osób, które nie mają doświadczenia w tej kwestii. Asortyment jest ogromny a producenci na każdym kroku prześcigają się jeśli chodzi o ceny, gwarancję i jakość produktów. W tym artykule doradzimy, jak kupić materiały budowlane szybko i bez stresu.

Zakupy online – szybko i wygodnie

Coraz więcej marketów budowlanych oferuje możliwość zakupienia produktów w sklepie internetowym z dostawą na miejsce. Jest to bardzo dobrze rozwiązanie. Najlepiej sprawdza się wtedy, kiedy chcemy kupić bardzo dużo rzeczy. Możemy od razu sprawdzić również opinię o marce i towarze a następnie jednym kliknięciem porównać cenę o konkurencji. Nie tracimy czasu na dojazd z jednego sklepu do drugiego, oszczędzamy swój czas, ale i pieniądze. Szybko zapłacimy online a przy zakupie większej ilości rzeczy, często sklep oferuje darmową dostawę albo rabat na kolejne zakupy.

Wybierz online zapłać na miejscu

Wiele osób nie jest przekonanych do takiego sposobu dokonywania zakupów. Szczególnie jeśli chodzi o materiały budowlane. Na przykład kupując pokrycie dachowe, takie jak blachodachówka lub gont, chcemy najpierw obejrzeć wszystko w sklepie stacjonarnym i porównać wizualnie dostępne materiały na dach. W tym wypadku również możemy zaoszczędzić czas. Wystarczy zajrzeć na stronę wybranego producenta poszyć dachowych, np. do Glinmet i zorientować się w asortymencie, cenach i dostępności wypatrzonego zadaszenia. Zakupu dokonujemy stacjonarnie w siedzibie producenta, więc nic nie ryzykujemy, ale i nie tracimy za wiele czasu.

Jak nie dać się nabrać?

Czasami dzieje się tak, że market budowlany oferuje inną cenę za ten sam produkt online i stacjonarnie. Wtedy łatwo możemy przepłacić lub otrzymać produkt gorszej jakości. Przykładowo kupując rynny w siedzibie marketu, sami wybieramy dokładny model. Możemy tez sprawdzić, czy nie są zarysowane lub przetarte albo uszkodzone. Kiedy z kolei zamawiamy coś przez sieć, trudniej dokonać zwrotu lub wiąże się on z mnóstwem formalności. Dlatego w przypadku takich materiałów budowlanych jak blacha trapezowa, rynny, artykuły termomodernizacyjne lub wykończeniowe, lepiej wybrać w siedzibie producenta.

Kategoria:

Leave a Comment