Biuro typu Loft – jak zaaranżować przestrzeń do pracy indywidualnej?

Posted by:HouseRing Posted on:25 września 2020 Comments:0

Lofty to dawne industrialne przestrzenie (fabryki, magazyny itp.) przekształcone do wykorzystania w celach mieszkalnych lub komercyjnych. Charakteryzują się m.in. rozległymi pomieszczeniami, dużymi oknami i wysokimi sufitami. Obecnie tego typu wnętrza cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. W loftach coraz częściej powstają zarówno mieszkania, jak i biura, a jednocześnie przybywa pomieszczeń urządzanych w zbliżonym stylu. Jednak jak w przestronnym loftowym biurze urządzić przestrzeń do pracy indywidualnej? Podpowiadamy!

Biuro loft – otwarta przestrzeń i industrialny styl

Biuro w stylu loft charakteryzuje się przede wszystkim dużymi, otwartymi przestrzeniami. Dzięki wysokim sufitom i dużym oknom oraz brakowi wewnętrznych podziałów zazwyczaj jest jasne i stwarza atmosferę swobody. Typowe wnętrze industrialne najczęściej łączy surowe elementy z materiałami o ciepłym charakterze oraz styl vintage z nowoczesnym. Dzięki temu tego typu przestrzenie są bardzo ciekawe i inspirujące. Sprawia to, że na biura loft często decydują się firmy działające w kreatywnych branżach – np. architekturze czy reklamie. Duża powierzchnia sprzyja swobodnej wymianie myśli i pomysłów oraz współpracy, przez co stanowi idealne środowisko dla zespołów, które muszą stale się ze sobą komunikować.

Praca indywidualna w biurze w stylu loft

Biuro industrialne w stylu loft może jednak również stwarzać pewne problemy. Duże, otwarte przestrzenie, na których zapewne przebywa jednocześnie wiele osób, niejednokrotnie tworzą dość chaotyczną atmosferę. W tego typu wnętrzach zazwyczaj jest dość hałaśliwie – dźwięki rozmów, pracy urządzeń i inne odgłosy (również te dobiegające z zewnątrz) odbijają się od ścian i mieszają, przez co praca indywidualna wymagająca skupienia może się stać bardzo trudna. To bolączka szczególnie tych pracowników, którzy źle tolerują nadmierną stymulację. Uzyskanie pożądanego poziomu koncentracji może się stać wręcz niemożliwe. Rozwiązanie? Jeśli niemożliwe jest wydzielenie odrębnych gabinetów czy stref do pracy indywidualnej (co zwykle jest kosztowne i czasochłonne), można zastosować alternatywną metodę – budki akustyczne.

Budki akustyczne Hushoffice – praca indywidualna w ciszy i odosobnieniu

Marka Hushoffice to lider w zakresie produkcji budek akustycznych do pracy indywidualnej i grupowej. W ofercie producenta znajdują się modele, które idealnie sprawdzą się zawsze wtedy, gdy potrzebne są cisza, prywatność i skupienie. Budki doskonale izolują od zewnętrznych bodźców, a jednocześnie są komfortowe. 

Świetnym rozwiązaniem jest przeznaczona do pracy indywidualnej budka hushWork, która mieści wygodne biurko i półkę. W dużym biurze bardzo przydatna może się też okazać budka telefoniczna hushPhone, która pozwala na spokojne prowadzenie rozmów. Dzięki odpowiedniemu wyciszeniu podczas konwersacji na pewno nie będą Ci przeszkadzać żadne hałasy, a jej treść nie wydostanie się na zewnątrz. Dlatego bez obaw możesz omawiać nawet poufne tematy.

Budka telefoniczna hushPhone
W budce telefonicznej hushPhone można prowadzić nawet poufne rozmowy, ponieważ jest wyciszona. Składany stolik na laptopa pozwala również popracować w skupieniu.

Możliwość dowolnej konfiguracji sprawia, że budki bez trudu dopasują się do każdego wnętrza, nawet do stylowych biur w stylu industrialnym i loftów. Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź ofertę producenta na stronie https://hushoffice.com/pl/!

Kategoria:

Leave a Comment