Czy warto inwestować w nieruchomości w Hiszpanii?

Posted by:HouseRing Posted on:4 maja 2022 Comments:0

Hiszpania to jeden z najciekawszych obecnie europejskich rynków nieruchomości. W ostatnim okresie przeżywał on trudności, wywołany pandemią oraz kryzysem zadłużeniowym państwa. W efekcie ceny hiszpańskich nieruchomości stały się atrakcyjne dla mieszkańców naszego kraju. Nie należy więc dziwić się temu, że coraz liczniejsi polscy inwestorzy zainteresowani są zakupem domu lub mieszkania na Półwyspie Iberyjskim.

Domy i mieszkania w Hiszpanii – dlaczego warto w nie inwestować?

Atrakcyjny poziom cen, dzięki którym można liczyć na przyszły wzrost wartości nieruchomości, jest jednym z istotniejszych argumentów, przemawiających za zainteresowaniem się możliwościami inwestycyjnymi w tym regionie. W wielu wypadkach nabycie domu lub mieszkania następuje z myślą o jego późniejszej odsprzedaży z zyskiem, którego poziom, jak szacują specjaliści, może być w wielu wypadkach naprawdę wysoki.

Dla zdecydowanej większości naszych rodaków nieruchomości w Hiszpanii są jednak sposobem na uzyskiwanie stałych wpływów z najmu. Możliwe jest to dzięki rozwiniętej sieci instytucji, które umożliwiają zorganizowanie wszelkich działań w tym zakresie praktycznie bez udziału w właściciela lokalu. Taki sposób użytkowania dotyczy to przede wszystkim domów i mieszkań, zlokalizowanych w znanych kurortach lub centrach miast, znanych z zabytków i muzeów. Oczywiście osoby, zainteresowane zakupem lokalu w niewielkich i mało znanych lokalizacjach również mogą skorzystać z podobnej oferty, a niższe ceny nieruchomości w takich miejscach często dają okazję do uzyskania wysokiej rentowności zainwestowanych tam środków.

Tanie nieruchomości w Hiszpanii – okazja do relokacji?

Niskie ceny nieruchomości w Hiszpanii to dla wielu osób okazja do przeprowadzenia radykalnej zmiany życiowej. Przeprowadzka do ciepłego kraju o pięknych plażach, pełnego niesamowitych zabytków przeszłości to dla wielu Polaków spełnienie marzeń. W wielu wypadkach możliwe jest połączenie okresowego najmu mieszkania w okresie turystycznym z jego użytkowaniem przez pozostałą część roku. Jeżeli planujemy pozostać właścicielem domu lub mieszkania w Polsce, nasza nieruchomość w Hiszpanii może wówczas sama się utrzymywać, a opłaty z tytułu najmu letniego mogą pozwolić w wielu wypadkach na zapewnienie nam odpowiedniego poziomu życia przez cały rok. 

Osoby, które maja możliwość stałego wykonywania pracy w sposób zdalny, jak również emeryci, mogą pokusić się o zamieszkanie w Hiszpanii na stałe. Również wysokiej klasy specjaliści różnych dziedzin mogą rozważyć związanie swojego losu z tym krajem – wiele branż wykazuje zainteresowanie fachowcami z Polski, a niskie ceny nieruchomości w Hiszpanii sprawiają, że przeprowadzka do tego kraju jest obecnie w zasięgu wielu z nich.

Kategoria: