Mała sypialnia? To nie problem!

Posted by:Daria Posted on:15 grudnia 2017 Comments:0

pexels-photo-90319Wyobrażacie sobie sypialnię, w której jest tylko i wyłącznie łóżko? No właśnie, my też nie. Chyba w każdej sypialni jest chociaż jakaś mała szafeczka nocna czy szafa na jakieś ubrania, pościel czy prześcieradła. Ale jak odpowiednio rozplanować sypialnię, jeśli dysponujemy niewielkim pomieszczeniem?

Zabudowa nad łóżkiem

Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak ogromne mamy możliwości, jeśli chodzi o aranżację przestrzeni wokół łóżka. U wielu osób ściana nad łóżkiem pozostaje pusta. Ewentualnie umieszczamy tam jakiś obraz czy zdjęcie. A przecież takie miejsce możemy wykorzystać na szafki. Stworzenie mebli na wymiar, które zostaną umieszczone na ścianie wokół łóżka nie jest wielkim problemem. Wystarczy, że skorzystamy z pomocy specjalistów, którzy zajmują się produkcją takich mebli. Więcej informacji znajdziecie na stronie: http://koncept-szafy.pl/.

Zabudowana szafa

Nawet jeśli nie posiadamy super wielkiego pomieszczenia, możemy wykorzystać cały jego potencjał. Planujesz ustawić kilka szafek w różnych miejscach sypialni? A co byś powiedział na zabudowaną szafę od podłogi do sufitu? Jeśli kupisz szafę stworzoną na wymiar Twojej ściany, będziesz mógł w pełni wykorzystać dostępne miejsce. Nie będziesz musiał się martwić, że 10-centymetrowa przestrzeń obok czy nad szafą to tylko i wyłącznie zbieracz kurzu. A taka szafa daje wiele możliwości, jeśli chodzi o rozplanowanie półek, szuflad czy drążków na ubrania.

Kolory mogą wiele zdziałać

Zastanawiasz się, na jaki kolor pomalować ściany w małym pomieszczeniu? A może nie wiesz, jakie fronty do mebli wybrać? No to mamy dla Ciebie odpowiedź. Postaw przede wszystkim na jasne kolory – pastelowe czy pudrowe. Wśród nich na uwagę zasługują biele, beże, żółcie, pudrowe róże czy delikatne błękity. Powiększają one optycznie pomieszczenie i sprawiają, że jest ono bardziej przytulne. Dobrym pomysłem jest również wybór mebli z wysokim połyskiem. A żeby wpuścić jeszcze więcej światła do sypialni, możemy zainwestować w szafę z drzwiczkami, na których są zamontowane lustra. Pomieszczenie na pewno będzie wydawać się większe.

Kategoria:

Leave a Comment