Na czym polega system suchej zabudowy?

Posted by:HouseRing Posted on:19 lutego 2021 Comments:0

System suchej zabudowy daje niemal nieograniczone możliwości w kreowaniu wnętrz i doskonale dopasowuje się do indywidualnych potrzeb. Płyty gipsowo-kartonowe to nieoceniony materiał, który świetnie sprawdza się zarówno w generalnych remontach, jak i drobnych wykończeniach czy przeróbkach. Odpowiednio dobrane skutecznie ukryją mankamenty oraz nieestetyczne kable, a także pozwolą na stworzenie ścianek działowych czy sufitów podwieszanych.

Co warto wiedzieć o systemie suchej zabudowy?

Wielu osobom na myśl o remoncie, przychodzi do głowy kosztowne i długotrwałe działanie. Często nie wiemy od czego zacząć i po jakie materiały sięgnąć, aby uzyskać najlepszy efekt. Na szczęście obecne technologie pozwalają na naprawdę szybkie i przyjemne odświeżanie wnętrz. Stawiając na system suchej zabudowy możemy być pewni, że jest to prosta i lekka metoda, dzięki której pomieszczenia będą niezwykle efektowne oraz wysoce estetyczne.

Dodatkowo bezproblemowy montaż, szybkość wykonania i stosunkowo niska cena zachęcają do korzystania z tego rozwiązania. Coraz większe grono inwestorów i osób prywatnych sięga po materiały w postaci płyt gipsowo-kartonowych, chcąc w ten sposób uniknąć ciężkiej i brudnej pracy. Jest to idealny wariant, aby całkowicie zmienić charakter wnętrza, a także zmienić ustawienia ścian.

Sucha zabudowa wnętrz – zalety rozwiązania

Dzięki płytom gipsowo-kartonowym w prosty sposób odbudujemy poddasze, stworzymy sufity podwieszane i zakryjemy wszelkie nierówności w naszym domu. Śmiało można powiedzieć, że sucha zabudowa wnętrz to rozwiązanie zapewniające dużą swobodę działania, a obróbka i montaż nie jest sprawia większych problemów.

Płyty dają możliwość błyskawicznej przemiany starych wnętrz, albo rozmieszczenia ścian. Jednak to nie jedyne zalety tej technologii. Najczęściej wymieniane korzyści stosowania suchej zabudowy to:

  • lekka konstrukcja,
  • idealnie gładka powierzchnia,
  • swoboda w projektowaniu wnętrz,
  • wysokie parametry termoizolacyjne,
  • wysokie parametry akustyczne,
  • ognioodporność,
  • szybkość realizacji i montażu.

Więcej na stronie: https://termobud.com.pl.

Kategoria:

Leave a Comment