Nowoczesne okna PCV

Posted by:HouseRing Posted on:15 maja 2018 Comments:0

głowne_Nowoczesne okna PCVTechnologia wykorzystywana podczas produkcji okien PCV została w ostatnich latach znacząco rozwinięta. Dlatego też, okna posiadają coraz lepsze parametry i w niczym nie przypominają już starych przeszkleń, które sprawiały wiele kłopotów. Czym charakteryzują się nowoczesne okna PCV w https://www.bricoman.pl/drzwi-okna-stolarka/okna-i-parapety-rolety-karnisze/okna-pcv ?

Izolacja termiczna

Dawniej, okna sprawiały zimą wiele kłopotów, nie stanowiąc dostatecznie silnej bariery dla zimna przenikającego do wnętrza mieszkania. Konieczne było stosowanie dodatkowych uszczelek, a często również obkładanie okien kocami i ręcznikami. Dzisiaj czynności te są już zbędne, gdyż nowoczesne okna doskonale izolują ciepło. Jest to możliwe dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym, takim jak:

– profile wielokomorowe

– szyby zespolone

Oszklenie trzyszybowe

Często stosowanym rozwiązaniem jest dzisiaj tworzenie oszklenia trzyszybowego. To innowacyjne rozwiązanie sprawia, że nawet podczas najniższych dni w roku temperatura szyby wynosi kilkanaście stopni Celsjusza. Zwykłe szyby stosowane w starych oknach PCV szybko obniżają swoją temperaturę. Tym samym dodatkowo ochładzając pomieszczenie.

Izolacja akustyczna

Z pewnością ważną cechą nowoczesnych okien PCV jest doskonała izolacja akustyczna. Szczególnie istotne jest to w przypadku okien w blokach czy mieszkaniach znajdujących się w sąsiedztwie ruchliwej ulicy, czy torów kolejowych. Grube, wielowarstwowe szyby oraz wielokomorowe profile gwarantują maksymalne wyciszenie mieszkania.

Antywłamaniowe okna PCV

Z pewnością okna stanowią zwykle najsłabszy punkt mieszkania z punktu widzenia bezpieczeństwa. Niemniej jednak, nowoczesne okna PCV nie są już tak łatwe do sforsowania. Szyby konstruowane są obecnie z mocnego, odpornego szkła. Profile są natomiast bardzo stabilnymi konstrukcjami, przez co wyważenie okna jest praktycznie niemożliwe.

Najnowsze trendy

Jeszcze nie tak dawno rzadkością były okna w innym kolorze niż biel. Obecnie natomiast okna PCV pojawiają się w rozmaitych wariantach kolorystycznych. W modzie są czarne oraz brązowe ramy okienne. Niemniej jednak, wybór barwy powinien być uzależniony od rodzaju i wystroju danego wnętrza.

Warto również wspomnieć, że coraz modniejsze są okna w dużych rozmiarach. Panuje w ostatnich latach wyraźna tendencja do wstawiania okien PCV wypełniających całą ścianę od sufitu do podłogi. Niegdyś rozwiązanie to nie było popularne ze względu na słabą izolację cieplną okien. Jak już jednak wspomniano, dzisiaj zatrzymanie przez okna PCV ciepła w domu energooszczędnym nie jest już żadnym kłopotem.

Kategoria:

Leave a Comment