Odkurzacz bezworkowy – idealna czystość, także dla alergików

Posted by:HouseRing Posted on:8 grudnia 2015 Comments:0

odkurzacz-bezworkowy-thomas-perfect-air-allergy-purePrzed zakupem odpowiedniego odkurzacza zawsze warto zapoznać się z różnymi propozycjami, aby wybrać dla siebie tą najlepszą. Dzisiejsze odkurzacze to zaawansowane konstrukcje, które potrafią szybko i sprawnie zbierać nawet najdrobniejsze zabrudzenia – w tym celu często polecane są modele bezworkowe. Czy warto zdecydować się na taki sprzęt?

Odkurzacze bezworkowe, które również określane są cyklonowymi, to warta uwagi alternatywa dla modeli workowych. Różnica w tym przypadku polega jednak nie tylko na braku worka, ale również na specjalnym systemie działania – odkurzacz zasysa powietrze i zanieczyszczenia, które następnie dzięki wytworzonej w nim sile odśrodkowej są oddzielane do specjalnego pojemnika i filtrowane, natomiast czyste powietrze wydmuchiwane jest poza odkurzacz.

Filtr zwykły czy wodny?

W sprzedaży znajdują się odkurzacze bezworkowe wyposażone w dwa główne typy filtrów – są to modele z wysokowydajnymi filtrami HEPA (High Efficiency Particulate Air filter), w tym filtrami zmywalnymi, które można wyczyścić pod bieżącą wodą, a także modele z filtrami wodnymi. Odkurzacze z filtrem wodnym są udoskonaloną wersją, ponieważ zabrudzenia filtrowane są w wodzie – pozostają zatem w specjalnym pojemniku w odkurzaczu, a po zakończeniu sprzątania wylewa się jego zawartość do kanalizacji. Tego rodzaju modele nie tylko skuteczniej oczyszczają powietrze, ale również nawilżają je, co powoduje, że to najlepszy wybór dla alergików.

Zalety odkurzaczy bezworkowych

W przypadku odkurzaczy bezworkowych można zaoszczędzić na wymiennych workach, ponieważ zanieczyszczenia osadzają się w pojemniku – zakup takiego modelu będzie wobec tego ekonomiczną decyzją, niemniej jednak to nie wszystkie jego atuty. Na szczególną uwagę zasługuje wysoka skuteczność i higieniczność – odkurzacze tego rodzaju mogą zatrzymać nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia, ponieważ stosuje się w nich najwyższej jakości systemy filtracyjne, a także zabrudzenia usuwane są z nich na bieżąco, dlatego nie są przechowywane tygodniami w odkurzaczu. Również w przypadku zapełnienia pojemnika odkurzacz nie zmniejsza swojej mocy, jak ma to miejsce w odkurzaczach workowych.

Są też i wady…

Przede wszystkim najważniejszym minusem w przypadku odkurzaczy bezworkowych jest konieczność ich regularnego mycia, co ma swoje zalety w przypadku osób z alergiami, ponieważ stale korzystają one z higienicznie czystego sprzętu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że opróżnianie i mycie pojemnika na zabrudzenia po każdym odkurzaniu, a ponadto regularne czyszczenie filtrów zabiera czas. Gdy zaniecha się tych obowiązków, odkurzacz będzie szybciej się zapychał, a w przypadku modeli z filtrem wodnym woda może zacząć wydzielać nieprzyjemny zapach, ponieważ zaczną rozwijać się w niej groźne drobnoustroje.

Zatem odkurzacz bezworkowy zasługuje na uwagę przy zakupach, szczególnie dla osób, które doceniają higienę. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tych odkurzaczy, pomocne informacje znajdziesz w serwisie Idealny Odkurzacz pod adresem:

http://www.idealnyodkurzacz.pl/dopoczytania/id/219/odkurzacze-bezworkowe.

Kategoria:

Leave a Comment