Oleje do drewna tarasowego Remmers

Posted by:HouseRing Posted on:13 listopada 2020 Comments:0

Elementy budowlane z drewna 

Jak wiadomo drewno, które zostało zastosowane do pokrycia tarasu, elewacji, budowy altany czy mebli tarasowych, narażone jest w szczególny sposób na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Drewno to często szybko niszczeje i pokrywa się szarym nalotem, które powoduje utratę jego walorów estetycznych. Ponieważ jednak w naszym klimacie drewno jest najbardziej lubianym tworzywem wykończeniowym, wiele firm produkujących impregnaty do drewna, stara się wciąż udoskonalać nowe preparaty.

Olej do każdego rodzaju drewna

Aby należycie zabezpieczyć drewno, które w szczególny sposób narażone jest na działanie czynników atmosferycznych, należy użyć wyspecjalizowanego do tych celów oleju. Jednym z wielu producentów preparatu do desek tarasowych jest firma Remmers. Środek ten, tzn. oleje tarasowe Remmers, posiada najwyższe parametry, oraz właściwości chroniące drewno tarasowe, elewacyjne lub użyte do produkcji mebli ogrodowych i ogrodzenia. Olej może być zastosowany do wszystkich rodzajów drewna a zwłaszcza do drewna tekowego, bangkirai, dębu, modrzewia, daglezji, drewna termizowanego oraz do konglomeratów drewniano-polimerowych. Można go również stosować do bambusa oraz do desek kompozytowych. Posiada bardzo dobre właściwości impregnacyjne oraz szerokie i uniwersalne zastosowanie. 

oleje tarasowe Remmers

Kolorystyka oleju oraz jego rozprowadzanie

Dla każdego właściciela tarasu, lub innego drewnianego elementu zewnętrznego ważny jest walor wizualny, to znaczy, że kupując produkt impregnacyjny głównym aspektem poza ceną będzie wygląd po zastosowaniu preparatu oraz długość zachowania tego efektu. Zastosowanie oleju do drewna zewnętrznego gwarantuje jego bezpieczeństwo i wydłużenie czasu użytkowania. Olej produkowany jest w kilku standardowych kolorach, takich jak: nr 2654 modrzew; nr 2653 teak; nr 2655 bangkirai oraz środek bezbarwny nr 2652. Należy zaznaczyć, że użyte barwniki bardzo długo zachowują intensywność i piękny, nasycony kolor. Oleje do deski tarasowej typu Pflege-Öl to wysokiej jakości produkt, który po zastosowaniu wnika głęboko w porowatości deski, dzięki czemu nadaje jej świeży wygląd i zachowując naturalny wzór słojów. Dla większej skuteczności nakładania, olej zawiera dodatkowo w swoim składzie rozpuszczalnik, który powoduje zmniejszenie poziomu gęstości a tym samym łatwiejsze i bardziej wydajne rozprowadzanie.

Zastosowanie wyspecjalizowanego oleju tarasowego

Dodatkowym atutem jest fakt, że olej ten można stosować na drewno zewnętrzne jak i do wewnątrz. Najlepszy efekt osiąga się po nałożeniu dwóch warstw, wówczas powstała powłoka najlepiej chroni przed wysychaniem, wilgocią i pękaniem. Ważne jest również, aby użyty środek osłaniał skutecznie przed działaniem promieni UV i tak też jest w tym przypadku. Aby właściwie nałożyć preparat Remmers, należy oczyścić deski z kurzu, brudu lub mchu. Olej należy nakładać za pomocą szerokiego i miękkiego pędzla, pamiętając aby kierunek malowania był zgodny z kierunkiem ułożenie słojów na desce. Nakładanie warstw nie jest trudne ani zbyt męczące. Ważne, aby przed zastosowaniem przeczytać ulotkę mówiącą o parametrach technicznych i sposobie użycia, która umieszczona jest na każdym opakowaniu. 

Końcowe wnioski na temat oleju do drewna

Zastosowanie dobrego oleju do drewna tarasowego oraz innych powłok z tego tworzywa, jest konieczne dla osiągnięcia satysfakcjonującego efektu końcowego. Olej firmy Remmers jest to produkt o najwyższej jakości, który spełnia wszystkie niezbędne parametry i oczekiwania klientów. Jego atutem jest stosunkowo niewysoka cena oraz bardzo duża wydajność, przykładowo 2,5 litra oleju wystarczy na 25m kwadratowych powierzchni. Stosowanie oleju do drewna sprawi, że zwiększy się jego trwałość, odporność oraz dłużej zachowa zdrowy i piękny wygląd.

Jeżeli szukacie Państwo odpowiednich olejów do drewna dla swoich powierzchni drewnianych, zapraszamy na witrynę naszego partnera:
Timber Market – Oleje do Drewna

Kategoria:

Leave a Comment