Piwnica – pomysły na aranżację

Posted by:HouseRing Posted on:22 czerwca 2020 Comments:0

Każdy dom, jak i mieszkanie w bloku posiada swoją piwnicę. Kiedyś służyła jedynie do przechowywania starych, niepotrzebnych rzeczy, słoików z przetworami, czy była miejscem na wstawienie roweru. Piwnica to dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, w którym trzymamy rzeczy, jakich nie potrzebujemy w domu na co dzień. Przykładowo ze względu na ich gabaryt czy przeznaczenie. Ilu ludzi – tyle zastosowań piwnicy.

Wykorzystanie piwnicy

Piwnica jest wykorzystywana w przeróżny sposób. Jedni tworzą w niej swoją wymyślną spiżarkę ze słoikami: dżemy, ogórki, buraki, grzyby, nalewki i wszelkiego rodzaju przetwory. Fajnie skonstruowane szafki i regały, a na nich poukładane słoiki, mogą pięknie wyglądać i podkreślać charakter wnętrza piwnicy. Dla innych może to być miejsce do treningów. Wiele się słyszy o ludziach, robiących siłownię w piwnicach. Mieszkania w blokach nie mają na tyle miejsca, żeby pozwolić sobie na sprzęt do treningu w domu, a piwnica idealnie się sprawdzi. 

W takim pomieszczeniu jest chłodno i wystarczająco dużo miejsca. Tak jak w innych pomieszczeniach, tak i piwnicy istotne jest, aby podłoże oraz ściany były wytrzymałe, solidne i trwałe. Doskonale do takich pomieszczeń sprawdza się beton Radomsko. Często w takich właśnie miejscach zostawia się go w stanie surowym, albo kładąc jedynie gumolit.

Aranżacja piwnicy

Niemal każda piwnica pełni rolę magazynu. Przechowujemy w niej wszelkie przedmioty, narzędzia, akcesoria i urządzenia, które niekoniecznie muszą znajdować się w domu, ponieważ są problematyczne w eksploatacji. Odpowiednio dobrane regały, haki i wieszaki pozwolą na bezpieczne i wygodne sezonowanie kosiarki, narzędzi ogrodniczych, kompletu opon, zestawów narzędzi, czy rowerów.

W piwnicach – najczęściej w domu – można również urządzić swój własny warsztat. Do aranżacji przyda się przede wszystkim stół roboczy (garażowy), szafki na narzędzia i szuflady na różnego rodzaju śrubki i klucze. Można w takim pomieszczeniu dokonać drobnych napraw, oszczędzając w ten sposób pieniądze.

Więcej na stronie: http://wlodar.com.pl/.

Kategoria:

Leave a Comment