Stroiki Bożonarodzeniowe — idealny dodatek do domu i biura

Posted by:HouseRing Posted on:27 września 2021 Comments:0

Stroik świąteczny to idealny dodatek do domu i biura, który nada wyjątkowego, przytulnego klimatu. Przepięknie zdobi stół, drzwi wejściowe, a także komodę czy parapet. Czym się kierować, wybierając stroiki bożonarodzeniowe?

Stroiki bożonarodzeniowe – idealny dodatek do domu i biura

Zapewne nikt nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez choinki, pod którą umieszcza się prezenty. Ubieranie zielonego drzewka to już tradycja. Jednak nie jest to jedyny element dekoracyjny, jakim można przyozdobić mieszkanie.

Inną opcją są stroiki świąteczne. Dostępne są w różnych kształtach, o różnej wielkości i w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu z powodzeniem znajdziesz model, który idealnie ozdobi Twoje mieszkanie lub biuro. Co więcej, mają one kilka zastosować. Wyróżnia się:

• stroiki świąteczne na stół — najczęściej są w formie koła, serca, gwiazdy czy też kuli. Wykonane ze sztucznych lub prawdziwych gałęzi, zdobione szyszkami oraz owocami,

• stroiki bożonarodzeniowe ze świecznikiem — charakteryzują się dodatkowym miejscem na jedną albo kilka świec, które możesz zapalić. Warto wybrać świece o zapachu, który na myśl przywodzi święta, aby jeszcze bardziej podkreślić świąteczny klimat,

• stroiki na drzwi — są to modele, które wiesza się na drzwi wejściowe. Choć tradycja ta nie wywodzi się z Polski, to z roku na rok zyskuje coraz większą popularnością. Trudno się dziwić! Za pomocą wieńca błyskawicznie ozdobisz drzwi. Taki stroik możesz również powiesić wewnątrz np. w oknie, na drzwiach do salonu, sypialny lub kuchni.

Stroiki świąteczne — jak dobrać je do wnętrza?

Niezależnie od tego, czy wybierasz stroik do mieszkania, czy biura, warto, aby był on doprany do stylistyki pomieszczenia. Pod uwagę weź:

• kolorystykę — stroiki świąteczne są zazwyczaj w barwach ziemi z ozdobami w kolorach, które kojarzą się ze świętami m.in. czerwień, biel, odcienie beżu i brązy, srebro oraz złoto. Taka kombinacja barw jest na tyle uniwersalna, że świetnie komponuje się z pozostałymi kolorami. Jeśli jednak wolisz np. odcienie niebieskiego, z powodzeniem możesz wybrać modele w tym kolorze. Najważniejsze, aby stroik pasował do pozostałych elementów dekoracyjnych,

• styl — obecnie stroiki bożonarodzeniowe można dostać w różnych stylach. Nadal najchętniej wybierane są tradycyjne, choć na rynku jest dostępnych wiele nowoczesnych modeli, które sprawdzą się we współczesnych wnętrzach.

Stroiki świąteczne w biurze

Świąteczna atmosfera panuje nie tylko w mieszkaniach, ale i w biurze. Choinki, stroiki świąteczne i inne bożonarodzeniowe dekoracje coraz częściej pojawiają się w firmach. Nic dziwnego. W końcu to właśnie w miejscu pracy człowiek spędza co najmniej 8 godzin dziennie.

Nie w każdym biurze jest miejsce na choinkę. Dlatego warto wybrać stroik świąteczny, który dzięki swoim gabarytom i funkcjonalności, sprawdzi się w każdym biurze. Można go powiesić na drzwiach wejściowych do siedziby firmy albo na drzwiach pokoju każdego pracownika. Ciekawie wyglądają zawieszone na oknie na ozdobnym sznurku albo położone na parapecie.

Kategoria:

Leave a Comment