Zalety indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego

Posted by:HouseRing Posted on:13 października 2020 Comments:0

Od lat wzrasta liczba osób, które decydują się na rozszerzenie zakresu obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Większość z nich uważa, że publiczna służba zdrowia nie spełnia ich oczekiwań a długi czas oczekiwania na wizytę u specjalisty wpływa negatywnie na cały proces leczenia. Chcąc lepiej zadbać o swoją przyszłość, warto postawić na prywatną polisę zdrowotną, która zagwarantuje nam pełną opiekę i pomoc medyczną w momencie nieprzewidzianych sytuacji życiowych.

Zalety posiadania prywatnej polisy zdrowotnej

Długi czas spędzany w poradniach, trudności w dostaniu się na konsultację do specjalisty czy rehabilitację to jedne z wielu problemów, z jakimi boryka się większość pacjentów. Wielu z nich nie jest zadowolonych z publicznej opieki zdrowotnej i często decydują się na indywidualne świadczenia, dzięki którym nie muszą się martwić o swoją przyszłość. Możliwość krótszego czasu oczekiwania na wizytę u lekarza czy wykonanie badań, dodatkowo zachęca, aby postawić właśnie na ubezpieczenie zdrowotne indywidualne. To nic innego jak płatne uzupełnienie ubezpieczenia, które gwarantuje nam Narodowy Fundusz Zdrowia.

Taka polisa zdrowotna oferowana przez towarzystwa ubezpieczeniowe daje dostęp do szybkiej pomocy lekarskiej i to zwykle bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Dzięki temu nie trzeba długimi miesiącami oczekiwać na swoją kolej, tylko w zaledwie kilka dni mamy umówioną konsultację do konkretnego specjalisty. Jakie są największe zalety posiadania indywidualnej polisy zdrowotnej? Najczęściej wymieniane to:

  • szybki dostęp do lekarzy, w tym specjalistów,
  • dostęp do wielu poradni specjalistycznych,
  • wizyta u lekarza bez konieczności posiadania skierowania,
  • rozbudowana diagnostyka,
  • podwyższony standard usług,
  • większy komfort leczenia,
  • możliwość wizyt domowych.

Ubezpieczenie zdrowotne indywidualne

Ubezpieczenie zdrowotne indywidualne jest to rozwiązanie, na które warto postawić. Jednak trzeba pamiętać, że jego posiadanie nie zwalnia nas z obowiązku płacenia składek na rzecz ZUS. Wybierając dodatkowe świadczenie mamy pewność, że gdy wydarzy się coś niespodziewanego, będziemy mieli zapewnioną fachową pomoc i kompleksową opiekę medyczną. Sami decydujemy o warunkach umowy, jej zakresie a także wysokości składek. Mimo, że składki na prywatną polisę zdrowotną nie należą do najniższych, warto ponieść taki wydatek.

Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy dostęp do szybszej pomocy lekarskiej, co ma wpływ na cały proces leczenia. Każdy wie, jak czasem długo trzeba czekać na konsultację u konkretnego specjalisty. W niektórych przypadkach każdy dzień ma duże znaczenie, a oczekując na wizytę nawet kilkanaście miesięcy z pewnością nie wpłynie to na naszą poprawę zdrowia.

Ile kosztuje prywatna polisa zdrowotna?

Decydując się na ubezpieczenie zdrowotne indywidualne warto dokładnie przeanalizować oferty przynajmniej kilku towarzystw ubezpieczeniowych. W ten sposób będziemy pewni, że wybraliśmy najlepszą opcję, która spełni wszystkie nasze oczekiwania. Warunki polis zdrowotnych, jakie są gwarantowane przez firmy ubezpieczeniowe, mogą znacznie różnić się między sobą:

  • wysokością opłat,
  • zakresem oferowanych usług medycznych,
  • sposobem i czasem wypłaty zwrotu kosztów leczenia.

Wiele czynników ma wpływ na podjęcie ostatecznej decyzji i tylko od nas samych zależy, po który wariant sięgniemy. Na co jeszcze powinniśmy zwracać uwagę? Przede wszystkim dokładnie przeanalizować, jaki jest limit wizyt i badań, jaka jest dostępność placówek, które obejmuje pakiet i co ważne – wysokość dopłat do konsultacji czy badań, jeśli występują.

Nie mniej ważna jest także informacja na temat długości okresu karencji po przystąpieniu do ubezpieczenia. Od tego wszystkiego zależeć będzie wysokość składki naszej polisy. Nie ma bowiem określonej standardowej kwoty, ponieważ wszystko jest uzależnione od tego jak bardzo rozbudowany jest pakiet ubezpieczeniowy. W zależności od tego na co postawimy, składkę opłaca się najczęściej co miesiąc, a czas trwania zależy tylko od nas samych. Nie warto pochopnie podejmować decyzji, bo może to rzutować na dalszy proces leczenia.

Kategoria:

Leave a Comment