5 najlepszych zabawek dla malucha

Posted by:Daria Posted on:4 października 2017 Comments:0

pexels-photo-256468Każde dziecko lubi zabawki. Jako rodzice, jednak często nie wiemy jakie zabawki najlepiej się sprawdzą dla naszego malucha. Na to, co zajmie nasze dziecko na dłużej, ma wpływ zapewne bardzo wiele czynników, w tym indywidualne upodobania malucha. Są jednak zabawki, które większości dzieci sprawiają radość, a przy tym korzystnie wpływają na ich rozwój. Podpowiadamy na jakie zabawki zwrócić uwagę.

Gumowe gryzaki

Gumowe gryzaki będą odpowiednimi zabawkami szczególnie dla maluchów. Małe dzieci chcą poznawać świat wszystkimi zmysłami, zdarza im się więc wkładać do buzi przedmioty, które nie zawsze są do tego przeznaczone, a tym bardziej bezpieczne. Warto więc kupić dla swojej pociechy gumową zabawkę- gryzak, która nie przyniesie szkód, a wspomoże prawidłowy rozwój dziecka.

Rowerek biegowy

Rowerek dla małego dziecka powinien charakteryzować się określonymi cechami, powinien być określonej wielkości etc. Rowerki biegowe przeznaczone są już dla dzieci w wieku 2-3 lat, co pozwala na naukę jazdy już od najmłodszych lat, a przy okazji mogą sprawić olbrzymią radość maluchom. Odpowiednie będą też wszelkiego rodzaju chodziki i jeździki dla dzieci https://moleo.pl/pol_m_ZABAWA_CHODZIKI-I-JEZDZIKI-1704.html

Tunel

Małym dzieciom ogromną radość sprawia chowanie się w różnych miejscach, czy to pod kołdrą, czy w różnego rodzaju pudłach, czy pod stołem. Pomocny może być tutaj właśnie tunel, w którym dziecko będzie mogło swobodnie czołgać się i raczkować. Poprawia to symetryczność ruchów dziecka. Równie ciekawy może być specjalny dziecięcy namiot, który pozwala dziecku zyskać dodatkową przestrzeń. Można również dołączyć go do tunelu, co również sprawi maluchowi nie lada frajdę.

Puzzle

Dla mniejszych dzieci polecane są puzzle dwuelementowe, wiele obrazków składających się z dwóch elementów, dzięki którym dziecko uczy się łączyć elementy oraz odnajdywać pasujące do siebie części obrazka. Z wiekiem można kupować dziecku puzzle z coraz większą ilością elementów.

Kategoria:

Leave a Comment