Bloki mieszkalne – wykorzystanie blachy trapezowej

Posted by:HouseRing Posted on:10 lipca 2020 Comments:0

Bloki osiedlowe na dobre stały się elementem polskiego krajobrazu i występują praktycznie w każdym mieście. Dzięki nim udaje się wybudować dużą ilość mieszkań w krótkim czasie. Osiedla, bo to one, a nie pojedyncze bloki tworzą polski krajobraz i nazywane są blokowiskami. Budowane są od wielu lat i nic nie wskazuje na to, żeby przestano stosować to rozwiązanie. Jest wielu zwolenników małych i przytulnych mieszkań i zauważyć można rosnące braki na rynku nieruchomości.

Bloki mieszkalne – jakie materiały budowlane wybrać?

W obliczu nieustannego braku mieszkań w dynamicznie rozwijających się miastach – powstanie bloku to jedyne słuszne rozwiązanie. Jest to model mieszkalnictwa charakteryzujący się tym, że jest masowe, niedrogie i łatwe w budowie. Na potrzebę ich budowania wpływa – nieustające zapotrzebowanie na mieszkania. Wielu ludzi, którzy szukają mieszkania do kupienia, wie jakie to ciężkie.

Najczęstszym materiałem do budowy jest beton, ponieważ jest solidny i niezwykle trwały. Beton konstrukcyjny jest wykorzystywany do wykonania głównych elementów nośnych budowli. Jest on wyznacznikiem bezpieczeństwa obiektu, ponieważ powstają z niego główne elementy konstrukcji – ściany, stropy i słupy. Najczęściej możemy wyróżnić bloki klasyczne, czyli czteropiętrowe, posiadające dwie klatki i wbudowane w podziemiach piwnice.

Blacha trapezowa – uniwersalne zastosowania

Oprócz samej konstrukcji obiektu, potrzebne jest także odpowiednie pokrycie dachowe całego bloku, jak również zadaszenie klatek. Najczęstszym materiałem wykorzystywanym do zadaszenia klatek jest blacha trapezowa. Jest to materiał trwały, a jednocześnie tani. Kolejną zaletą blachy jest jej łatwy montaż i co istotne – dostępna jest w szerokiej gamie wzorów i kolorów, co pozwoli na idealne dopasowanie do obiektu.

Blacha trapezowa, dzięki powłokom jest odpowiednio zabezpieczona przed korozją, co wpływa na jej estetykę. Jest także odporna na działanie czynników zewnętrznych takich jak wiatr, intensywne promienie słoneczne, jak i deszcz czy grad.

Więcej na stronie: https://pokrycia.pl.

Kategoria:

Leave a Comment