Jak funkcjonalnie urządzić pokój na poddaszu?

Posted by:Daria Posted on:16 listopada 2017 Comments:0

pexels-photo-271743Jeśli macie dom z poddaszem, zapewne wiecie, jak ciężko je odpowiednio urządzić. Liczne skosy, czasami odkryte elementy więźby dachowej ograniczają nam pole do popisu. Mimo to mieszkania na poddaszu są urokliwe i klimatyczne. Jak zabrać się za ich umeblowanie? Jak wykorzystać typowe dla poddasza cechy konstrukcyjne?

Meble na wymiar

Zabudowa poddasza wcale nie jest łatwa. Meble powinny być dopasowane do dość nietypowego ukształtowania pomieszczenia. Najlepszym wyjściem będzie więc zamówienie mebli na wymiar. W przypadku niskich ścianek, powinniśmy również postawić na niskie, ale głębokie meble, np. komodę z głębokimi szufladami. Wśród niskiej zabudowy warto zdecydować się na biurka, komody czy niewysokie regały. Pamiętajmy też, by biurko było ustawione jak najbliżej okna. Jeśli decydujemy się na podwieszone szafki, będą musiały one być płytsze. Meble na wymiar znajdziecie na stronie: http://koncept-szafy.pl/.

Korzystaj z elementów konstrukcyjnych

Dla niektórych widoczne krokwie na poddaszu mogą być wadą przestrzeni. Często staramy się je jakoś zabudować czy zakryć. A przecież takie belki z powodzeniem możemy wykorzystać jako element dekoracyjny. Odsłonięte konstrukcje dachu nadają niezwykły klimat wnętrzu. Pasują do stylu sielskiego, rustykalnego, ale także sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach. Jeśli wybieramy styl sielski, warto pomalować krokwie na jakieś pastelowe kolory. We wnętrzach nowoczesnych krokwie mogą z powodzeniem służyć jako wieszaki na ubrania.

Stawiaj na jasne kolory

Zwykle poddasze to niewielka przestrzeń. Mimo że okna doświetlają pokój, warto wpuścić tu jeszcze więcej światła, by dodatkowo go rozjaśnić i optycznie powiększyć przestrzeń. Dobrym pomysłem będzie np. zawieszenie na ścianie lustra. Jeśli chodzi o kolorystykę mebli i ścian, wybierajmy raczej jasne kolory. Perłowe biele, gołębie szarości, pastelowe błękity czy mięta będą odpowiednie. Jeśli na poddaszu widać odkryte krokwie czy deski, również warto przemalować je na biało. Nie tylko rozjaśnią pokój, ale także sprawią, że będzie on wyglądał bardziej przytulnie i efektownie.

Kategoria:

Leave a Comment