Drzwi podnoszono-przesuwne – zasada działania i montaż

Posted by:Daria Posted on:15 listopada 2017 Comments:0

pexels-photo-276625Na rynku mamy bardzo duży wybór drzwi tarasowych. Jeśli ktokolwiek z Was zastanawiał się, czy warto kupić drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne, mamy dla Was odpowiedź. Powiemy Wam nie tylko, jak działają i jakie typy drzwi są dostępne, ale także, jak wygląda ich montaż.

Drzwi podnoszono-przesuwne – typy

Zanim przejdziemy do montażu i otwierania drzwi, warto wspomnieć, jakie są dostępne typy drzwi podnoszono-przesuwnych. Możemy więc wyróżnić:

Wszystkie typy drzwi dostępne są na stronie: http://aluhs.pl/.

Jak otwierać drzwi?

Mimo że gabaryty drzwi wskazywałyby raczej na jakieś problemy z otwieraniem, to tak naprawdę bardzo łatwo je otworzyć. Prowadnica jezdna umieszczona jest w metalowym progu. Jeśli chcemy otworzyć drzwi, wystarczy, że przekręcimy klamkę i zwolnimy blokadę. Blokada to dźwignia, która unosi drzwi do góry. Następnie lekko pchamy skrzydło, które porusza się naprawdę płynnie. Nie musimy wkładać wiele wysiłku w tę czynność. Z otwarciem drzwi poradzi sobie nawet dziecko. W zależności od naszych potrzeb, możemy zablokować w drzwi w dowolnym miejscu za pomocą klamki.

Jak wygląda montaż drzwi?

Przede wszystkim do tego celu najlepiej zatrudnić doświadczonego montażystę, gdyż to właśnie od prawidłowego montażu zależy, czy drzwi będą poprawnie działać. Wszystko zaczyna się od przygotowania otworu – w tym przypadku musimy mieć idealny poziom. Kolejna kwestia to wykonanie izolacji między tarasem a ramą drzwi. Zwykle wykorzystuje się do tego celu masę uszczelniającą. Co prawda po zaschnięciu jest ona szczelna i twarda, ale jednocześnie na tyle elastyczna, że odporna jest na działanie czynników zewnętrznych. Warto też użyć gąbek dylatacyjnych do oddzielenia ram okiennych od posadzki, by zapobiec pękaniu podłogi.

Kategoria:

Leave a Comment