Modne tapety- jak dobrać wzór na ścianę i sufit?

Posted by:HouseRing Posted on:23 sierpnia 2021 Comments:0

Szybka metamorfoza wnętrza? A może prosty sposób na odświeżenie aranżacji? Tapety sprawdzają się idealnie w takich remontowych przedsięwzięciach. Wybierając odpowiedni wzór możemy uzyskać naprawdę spektakularny efekt. I to nie ponosząc wcale dużych wydatków, ani nie poświęcając zbyt wiele czasu. Do tego wybór wśród tapet jest dzisiaj naprawdę imponujący, a ich położenie zdecydowanie prostsze niż jeszcze jakiś czas temu, chociażby ze względu na to, z jakich materiałów są wykonywane. W najmodniejszych aranżacjach wnętrz projektanci stawiają właśnie na tapety. Wybraliśmy więc najmodniejsze wzory – na ścianę i na sufit.

Tapety na sufit

W ostatnim czasie to tapety na sufit, które dostepne sa m.in na stronie https://tapetydekoracje.pl/158-tapety-na-sufit, cieszą się największym zainteresowaniem. Dlaczego? Otóż dotąd na naszych sufitach niewiele się działo i projektanci postanowili to zmienić. W rezultacie mamy do dyspozycji wiele szalenie interesujących możliwości aranżacyjnych, których efekt potrafi oczarować. Białe, gładkie tło z sufitową lampą zamieniamy zatem na rozgwieżdżony kosmos, błękitne niebo lub eleganckie wzory.

Jeśli poszukujemy tapety, która pozwoli wykreować nastrój prawdziwego relaksu, motyw nieba i chmur będzie doskonałym rozwiązaniem. W sypialni sprawdzi się także motyw kosmosu, a w eleganckim, klasycznym wnętrzu tapety strukturalne z subtelnymi zdobieniami, w pastelowych odcieniach beżu, bieli lub błękitu.

Jednym z najmodniejszych wzorów znakomicie prezentujących się na płaszczyźnie sufitu są motywy kwiatowe. Klasycznym i najmodniejszym od kilku sezonów duetem jest w tym przypadku połączenie kwiatowej tapety na suficie z angielską boazerią na ścianach.

Tapety na ścianę w pasy

Ta propozycja sprawdzi się idealnie zwłaszcza w niższych pomieszczeniach, np. na poddaszu. Pionowe pasy optycznie wysmuklają wnętrze, dzięki czemu wydaje się ono wyższe i bardziej przestronne. W połączeniu z listwą przypodłogową zyskamy eleganckie wykończenie, które aranżacyjnie tworzyć będzie wysmakowaną całość. W kolorystyce panuje tutaj z kolei pełna dowolność. Od kontrastujących bieli i grantu po subtelne pastele.

Wzory do salonu i pokoiku dziecięcego

Wszystko wskazuje na to, że lubimy otaczać się zielenią i naturą. Dlatego też tapety z motywem roślinnym pozostają dla nas wciąż bardzo interesującym rozwiązaniem. Liście monstery, liście winogron, romantyczne różne lub bujne piwonie – to zdecydowanie najmodniejsze obecnie motywy ścienne.

Tapety z roślinami i drzewami to fantastyczny wybór także do pokoju dziecka.

Eleganckie tapety w stylu art deco

Odważna zmiana aranżacji? Najlepsze połączenie z drewnianymi meblami i metalowymi detalami? Tapety w stylu art deco w odcieniach brązu, butelkowej zieleni, w kolorze bordo lub granatu to absolutny hit m.in. instagramowych wystrojów wnętrz. Warto się nimi zainspirować!

Kategoria:

Leave a Comment