Panele winylowe – czy są odporne na wilgoć?

Posted by:HouseRing Posted on:22 kwietnia 2020 Comments:0

Poszukując idealnej podłogi do kuchni, łazienki czy innego miejsca, w którym pojawia się wilgoć – warto zwrócić uwagę na trwałość materiału. Coraz częstszym wyborem okazują się panele winylowe, które świetnie radzą są w pomieszczeniach, gdzie może pojawić się nadmiar wody. Ale czy rzeczywiście są tak odporne na wilgoć? Jakie są zalety paneli winylowych?

Panele winylowe do kuchni i łazienki 

Rzeczywiście panele winylowe układane są bardzo często w kuchniach, łazienkach czy korytarzach. Mają naprawdę wysoką klasę ścieralności, dlatego mogą być mocno eksploatowane. Mają tak dużo zalet, że stosuje się je nie tylko w domach i mieszkaniach, ale także miejscach użytku publicznego. Ich montaż jest naprawdę prosty, natomiast główną zaletą jest przede wszystkim odporność na wilgoć. 

Panele winylowe Częstochowa – występują w różnych wzorach i kolorach. To bardzo dobra opcja dla tych, którzy lubią nietuzinkowe meble i dodatki. W prosty sposób można dopasować takie panele do każdego stylu urządzania wnętrz. Podłoga wygląda dobrze zarówno w towarzystwie neutralnych, jak i nieco żywszych kolorów. Ilość dostępnych modyfikacji jest naprawdę spora.

Zalety paneli winylowych

Panele winylowe mają szczególną zaletę – są naprawdę proste w czyszczeniu. Nie potrzeba tutaj żadnych szczególnych detergentów. Wystarczy wiaderko z ciepłą wodą i delikatny środek do mycia podłóg. To właśnie dlatego klienci często decydują się na panele winylowe imitujące drewno, zamiast na prawdziwą, drewnianą podłogę. Wolą zapomnieć o problemie, który często pojawia się przy wykorzystywaniu tego naturalnego surowca – źle zabezpieczone drewno nie lubi się z wilgocią.

Winyl natomiast doskonale sprawdza się w wyżej wspomnianych pomieszczeniach, tj. kuchniach, łazienkach czy korytarzach. Wszędzie tam, gdzie często pojawia się woda. Niezwykle łatwo jest nanieść na podłogę błoto po spacerze albo zachlapać podłoże podczas kąpieli. Panele winylowe nie niszczą się jednak pod wpływem wilgoci. 

Informacje o panelach winylowych możesz znaleźć na stronie: https://centrumposadzek.com.pl

Kategoria:

Leave a Comment