Pomysły na białą kuchnię

13_pomysly-na-biala-kuchnie-3Biała kuchnia to marzenie wielu z nas – urządzając takie wnętrze, często jednak nie wiemy, jak zabrać się do rzeczy. Jak wkomponować urządzenia AGD w białe meble? Jakie dobrać blaty robocze, by były jednocześnie ładne i praktyczne? W jaki sposób dopasować wyposażenie do ścian i podłóg? Poznaj sprawdzone pomysły na białą kuchnię i znajdź inspiracje dla swojego domu!

Czy biała kuchnia jest praktyczna?

Kuchnia to wnętrze o znaczeniu przede wszystkim praktycznym. Przygotowując posiłki, robimy tu często spory bałagan, musimy więc zadbać, aby wyposażenie nie było podatne na powstawanie trwałych zabrudzeń. Biel wydaje się być mało praktycznym kolorem w przypadku wnętrza użytkowego. Wbrew pozorom, może jednak świetnie sprawdzić się w kuchni. Wystarczy wybrać meble niepodatne na zabrudzenia czy zarysowania. Biel jest kolorem uniwersalnym, łatwo wkomponujemy ją zatem w każdą przestrzeń. Dlaczego warto zdecydować się na białą kuchnię? Odpowiedzi na to pytanie znajdziesz też na stronie http://domifikacje.pl/better-home/zakochalam-sie-minimalizmie-biala-kuchnia/.

Style aranżacji wnętrza lansujące biel w kuchni

Biała kuchnia wraca do łask w ostatnich czasach przede wszystkim dzięki rosnącej popularności stylu skandynawskiego w architekturze wnętrz. Jednak nie tylko ten północny styl promuje wykorzystanie jasnych barw. Podobnie wygląda kwestia kolorystyki w stylu prowansalskim oraz angielskim. Biel to również nieodłączna część minimalistycznego stylu nowoczesnego.

13_pomysly-na-biala-kuchnie1

Nowoczesna biała kuchnia

Styl nowoczesny to przede wszystkim minimalizm i funkcjonalność. Dobrze sprawdzą się tu białe szafki o prostych formach i niezdobionych frontach; połyskliwa powierzchnia podkreślać może ich wyjątkowy styl. Takie szafki dobrze komponować się będą z blatami z kamienia, szkła lub stali nierdzewnej.

Biała kuchnia w stylu skandynawskim

Kuchnia skandynawska to również biel i prostota, ale cieplejsza i bardziej przytulna niż w przypadku stylu nowoczesnego. Białe meble powinny być drewniane, niezbyt ozdobne. Warto połączyć ją z jasną podłogą z desek, najlepiej długich i wąskich. Blaty robocze mogą być drewniane lub kamienne.

Styl prowansalski również proponuje biel w kuchni

Biel w kuchni prowansalskiej ma przywodzić na myśl wiejski, sielankowy klimat. Możemy zastosować nieco bardziej ozdobne fronty szafek. Pięknie prezentować się będą przeszklone witryny. Podłoga może być drewniana lub ceramiczna, płytki ceramiczne mogą przydać się również nad blatem lub wręcz do pokrycia blatu. Nie muszą być białe, możemy rozważyć wprowadzenie za ich pomocą nieco kolorów: jasnej zieleni, błękitu, pastelowego różu.

13_pomysly-na-biala-kuchnie_2

Elegancka biała kuchnia w stylu angielskim

Styl angielski to czysta elegancja. Dobrze sprawdzą się tutaj szafki o drzwiczkach z większą ilością przeszkleń, ozdobione gzymsami, ze stylizowanymi uchwytami. Tego typu kuchnia pięknie prezentować się będzie w połączeniu z ciemną drewnianą podłogą. Podobnie kontrastowy powinien być również blat roboczy.

Biała kuchnia to doskonały pomysł na piękne, jasne, radosne wnętrze. W zależności od tego, jakie wybierzemy meble i dodatki, możemy stworzyć przestrzeń minimalistyczną i nowoczesną, przytulną i sielankową lub niezwykle elegancką i wyrafinowaną.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *