Porządki w garażu

Posted by:HouseRing Posted on:11 października 2019 Comments:0

Garaż to miejsce w którym trzymamy samochód i wiele innych rzeczy. W garażu często przechowujemy różnego rodzaju sprzęty ogrodnicze, rowery, hulajnogi i narzędzia. Nierzadko również w garażu lądują meble, na które nie ma miejsca w domu. Podpowiemy jak zorganizować garaż, aby był miejscem schludnym i przyjemnym.

Opróżnianie garażu

Pierwszym krokiem powinno być pozbycie się wszystkiego, co jest niepotrzebne. Często właściciel nie wie nawet co ma w garażu. Upychanie wszystkiego w garażu powoduje niesamowity bałagan, a co za tym idzie niejednokrotnie uniemożliwia znalezienie potrzebnej rzeczy. Warto więc opróżnić garaż i pozbyć się wszystkiego co zbędne. Można urządzić wyprzedaż garażową lub po prostu wyrzucić niektóre rzeczy.

Odnowienie garażu

Po opróżnieniu pomieszczenia garażowego należałoby odnowić je przed ponownym zagospodarowaniem. Ściany wystarczy pomalować, a jeśli znajdują się na nich płytki, po prostu je umyć. Posadzka w garażu powinna być estetyczna i łatwa w utrzymaniu. Posadzka żywiczna to doskonałe rozwiązanie do tego typu pomieszczenia. Posadzka ta jest bezspoinowa, co oznacza, że jest jednolita i bardzo łatwa do mycia. Warto zadbać o to aby garaż był miejscem nie tylko użytkowym, ale również aby był ładny i schludny. Posadzki żywiczne są antypoślizgowe, co ma znaczenie jeśli w garażu trzymamy np. dziecięce rowery. Z tego typu posadzki bardzo łatwo zmyć zabrudzenia pochodzące ze smarów czy olei. Więcej na ten temat można znaleźć tutaj https://centrumposadzek.com.pl.

Uporządkowanie narzędzi

Do tego, aby w garażu panował porządek wymyślono wiele świetnych udogodnień. Można zamontować na ścianach ścianki narzędziowe. Dzięki takiej ściance, każde narzędzie będzie miało własne miejsce. Narzędzia nie będą się walać byle gdzie, a właściciel zawsze je znajdzie. Innym rozwiązaniem są metalowe regały, na których można wszystko poukładać. Można również zainwestować w różnego rodzaju wieszaki, stojaki i tablice narzędziowe. Dla majsterkowiczów świetną opcją jest stół warsztatowy. Nad nim właśnie można umieścić tablice i wieszaki na narzędzia. Na mniejsze rzeczy jak śrubki, nakrętki czy gwoździe przydadzą się specjalne kuwety, dzięki którym małe elementy będą zawsze posegregowane i na swoim miejscu. Jeśli miejsca w garażu nie jest zbyt dużo, specjalne wieszaki na rowery rozwiążą problem ciasnoty na podłodze. Warto zadbać o schludność garażu, bo jak widać jest to bardzo ważne i przydatne miejsce.

Kategoria:

Leave a Comment