Jaka kołdra do łóżka małżeńskiego?

Urządzamy sypialnię małżeńską i znaleźliśmy już idealne łóżko, jednak wciąż wahamy się co do tego, jaka kołdra będzie najlepsza? Nic w tym trudnego: wystarczy sprawdzić wymiary oraz zastanowić się… czy na pewno potrzebujemy kołdry dla dwóch osób. Na co zatem zwrócić uwagę podczas zakupów?

Jaki rozmiar kołdry do łóżka dwuosobowego?

Na rynku możemy znaleźć wiele różnych rozmiarów kołder, dlatego rzeczywiście może się wydawać, że wybór nie należy do najłatwiejszych. Żeby jednak trafnie ocenić, jaki model będzie najbardziej odpowiedni dla nas i partnera, wystarczy dostosować kołdrę do wymiarów materaca. To nie tylko umożliwi zdrowy, komfortowy sen, ale także sprawi, że poranne ścielenie łóżka przebiegnie dużo szybciej, ponieważ nie będziemy musieli się zastanawiać, czy pościel leży równo. Do wyboru jest:

  • kołdra 180×200 – dla materacy od 140×200 do 180×200;
  • kołdra 200×200 – dla materacy od 160×200 do 200×200;
  • kołdra 220×200 – dla materacy od 180×200 do 200×200;
  • kołdra 200×220 – dla materacy od 160×200 do 200×220.

Jedna kołdra, a może dwie?

Nie zapominajmy, że najważniejszą kwestią podczas wyboru kołdry jest oczywiście rodzaj wypełnienia. Możemy zdecydować się m.in. na model puchowy, lateksowy, syntetyczny, wełniany czy bambusowy. Wysoka jakość materiału sprawi, że przez całą noc będziemy utrzymywać właściwą temperaturę ciała, niezależnie od pory roku.

Co jednak w przypadku, kiedy posiadamy nieco inne potrzeby niż nasz partner? W końcu wiadomo, że każdy z nas nieco inaczej odbiera ciepło i zimno. Może się zatem okazać, że gruba kołdra zimowa z wypełnieniem z puchu i pierza będzie dla jednej osoby idealnym rozwiązaniem podczas chłodnych miesięcy, z kolei drugiej będzie zdecydowanie za gorąco. Nie zapominajmy, że możemy mieć też odmienne preferencje w kwestii doboru samego materiału.

Wówczas lepiej zrezygnować z zakupu jednej, dużej kołdry do łóżka dwuosobowego, a zamiast tego kupić dwie pojedyncze. Dzięki temu nie tylko unikniemy problemu z zakupieniem właściwego rozmiaru, ale będziemy także mogli zdecydować się na taki model, który odpowiada naszym indywidualnym wymaganiom. 

Na https://expertsnu.pl/ znajdziesz szeroki wybór kołder do łóżek jedno- i dwuosobowych.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *