ABC nieruchomości

Posted by:Daria Posted on:17 stycznia 2017 Comments:0

house-1507920_640Nieruchomość, to pojęcie nad wyraz szerokie. Warto wiedzieć czym są nieruchomości i czy aby na pewno opłaca się w nie inwestować.

Tak naprawdę, nieruchomość to nie do końca dom, mieszkanie czy lokum, które możemy kupić albo wynająć. Na to pojęcie nakłada się wiele czynników, które tworzą to słowo. Dawniej, nieruchomością określano grunt i wszystko to co do niego należy. A jak jest teraz? Co możemy nazwać nieruchomością? Czy opłaca się w nie inwestować? Zaraz sprawdzimy odpowiedź na te pytania.

Poznajemy rodzaje nineruchomości

W Polsce, możemy wytypować trzy typy nieruchomości:

– nieruchomości gruntowe,
– nieruchomości budynkowe,
– nieruchomości lokalowe.

Nieruchomość gruntowa, to taka, która stanowi tylko i wyłącznie sam grunt. Wyłączamy od niej wszystkie budynki i inne lokale użytkowe, stojące na niej. Możemy ją nazwać również działką, pod budowę domu czy część ziemi, która może stanowić ziemię, na której postawimy budynek rekreacyjny (działkę wypoczynkową).

Nieruchomość budynkowa, to taka, której właścicielem jest osoba posiadająca własny dom, wybudowany na wykupionym gruncie.

Nieruchomość lokalowa, to na przykład mieszka nie w bloku, biura, siedziby firm w budynkach lub banki.

Inwestowanie w nieruchomości – ważne kwestie

Teraz zajmiemy się inwestycjami. Czy opłaca się inwestować w nieruchomości? Zwolenników takiej formy inwestowania jest naprawdę wielu. Jedni kupują domy i później je wynajmują, a inni zarabiają poprzez wynajem pokoi czy mieszkań w blokach. Dla obydwu osób, jest ot pewna forma lokowania swoich oszczędności i zaplecze finansowe. Czy to na pewno się opłaca? Tak, pod warunkiem, że dokładnie poznamy prawa jakie rządzą rynkiem nieruchomości. Musimy na bieżąco monitorować ceny sprzedaży i zakupu domów oraz wiedzieć, jakie rodzaje lokali sprzedaje się w wysokiej cenie.

Gdzie sprawdzać atrakcyjne oferty sprzedaży mieszkań. Przede wszystkim rozglądaj się w sieci. Szukaj portali informacyjnych i serwisów ogłoszeniowych. Sprawdzaj również social media. Możesz również zobaczyć sprzedam mieszkanie Lublin, tutaj: http://nieruchomoscilubin.com/. Dzięki regularnemu obserwowaniu rynku nieruchomości, będziesz miał pewność, że nic Cie nie ominie i dobrze zainwestujesz swoje pieniądze. Powodzenia!

Kategoria:

Leave a Comment