Budowa domu – na jakie materiały warto postawić?

Budowa wymarzonego domu to poważna inwestycja, która musi być przemyślana w każdym calu, a wszystko dopięte na ostatni guzik. Istotny jest nie tylko wybór działki, ale oczywiście też wszystkich materiałów budowlanych. To przecież od nich zależy nie tylko wygląd całej bryły, ale przede wszystkim wytrzymałość. 

Trzeba wiedzieć, że moda zmienia się nie tylko w branży odzieżowej, ale też tej budowlanej. Spośród szerokiej oferty możemy wybrać takie, które są na czasie lub takie, które od lat nie wychodzą z mody. Jak na wybiegach króluje ponadczasowa czerń, tak w branży budowlanej – ceramika. Możemy więc postawić na klasyczność lub nowoczesność, wszystko zależy od tego w jakim stylu dom nam się marzy. 

Które materiały są najbardziej popularne na ściany zewnętrzne? 

Co musimy wziąć pod uwagę wybierając materiał na ściany budynku? Istotna jest jego cena oraz wytrzymałość, ale musimy też wziąć pod uwagę usytuowanie budynku. Ogromną popularnością wciąż cieszą się cegły oraz pustaki, to solidny i wytrzymały materiał, a do tego doskonale izoluje dźwięki z zewnątrz. Kolejnym materiałem na ściany zewnętrzne są tzw. silikaty, bloczki te to też jeden z najtańszych materiałów. Do murowania można używać zarówno tradycyjnej zaprawy murarskiej, jak zaprawy klejowej. Ze względu na to, że bloczki te są bardzo gładkie, do otynkowania takich ścian, zużyje się mniejszą ilość zaprawy. Minusem silikatów są słabe właściwości termoizolacyjne. 

Jakie materiały ludzie ludzie najchętniej wybierają na pokrycie dachów? 

Pomijając popularne dachówki ceramiczne, kolejnymi najczęściej wybieranymi materiałami na pokrycia dachowe są gont bitumiczny, papa oraz blachodachówka http://glinmet.pl/ . Ten ostatni materiał z roku na rok zyskuje na popularności, ze względu na dużą wytrzymałość oraz szeroką gamę kolorów i kształtów. Pasuje na dachy domów nie tylko w nowoczesnym stylu, ale też na tradycyjne budynki.Czym wyróżnia się jeszcze materiał jakim jest blachodachówka – cena jego jest niska, ale idzie w parze z wysoką jakością. 


Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *