Czym się kierować przy wyborze blachodachówki?

Blachodachówka to bardzo popularne pokrycie dachowe. Jednak przed jej zakupem warto wiedzieć, czym się kierować przy wyborze, by nie przepłacić i przede wszystkim kupić materiał, szyty na miarę naszego dachu, pod względem wielkości, grubości oraz odporności na negatywne czynniki zewnętrzne.

Powlekana blachodachówka lub z posypką

Przyjęło się, że blachodachówka to po prostu rodzaj pokrycia na dach. Jeśli do tej pory nie interesowały nas materiały do budowy dachu, możemy nie wiedzieć, że blachodachówka blachodachówce nie równa. Jedna może być grubsza, druga powleczona dodatkową warstwą ochronną, a trzecia będzie cechować się specjalnym sposobem montowania jej na połaci dachu.

Z tego powodu na samym początku warto dowiedzieć się, iż ten materiał na dach możemy dostać w dwóch wersjach: powlekanej lub z posypką. Blachodachówka powlekana, zabezpieczona jest specjalną warstwą, która ochrania ją przed korozją. Poza tym ma również dodatkowe zabezpieczenie, które stanowi powłoka akrylowa. Dzięki temu blachodachówka jest potrójnie zabezpieczona przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Jeśli zaś chodzi o blachodachówkę z posypką wyróżnia się tym, że jej rdzeń pokryty jest powłoką cynkową. Ma również zabezpieczenie na zewnętrznej powłoce. Stanowi je żywica zatopiona posypką mineralną. Ten rodzaj blachodachówki jest wytrzymały nawet w miejscach, gdzie została przecięte w celu montażu. Z tego powodu można ją uznać nawet za trwalszą od blachy powlekanej. A co z hałasami dobiegającymi z zewnątrz? Czy istnieje blachodachówka, która je wygłuszy?

Blachodachówka wygłuszająca – czym się cechuje?

Nie sposób zapomnieć o coraz popularniejszych blachodachówkach wygłuszających. Idealne, gdy w naszym domu na strychu, planujemy stworzyć pomieszczenia użytkowe. Dzięki takiej blachodachówce, odgłosy deszczu, gradu, czy wiatru, będą skutecznie tłumione, co z pewnością znacznie poprawi nasz komfort przebywania w najwyższych kondygnacjach budynku. Najlepsze pokrycie na dach, to oczywiście blachodachówka producent https://glinmet.pl/, którą znajdziesz na tej stronie internetowej. Szeroki wybór i najwyższa jakość, to coś, co wyróżnia tego producenta na tle innych.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *