Czytaj bloga budowlanego MURATORA

Posted by:HouseRing Posted on:9 stycznia 2023 Comments:0

Planujemy rozpocząć budowę domu? A może już realizujemy takie przedsięwzięcie i chcemy uniknąć ewentualnych błędów? W każdej z tych sytuacji powinniśmy zapoznać się z blogiem budowlanym MURATORA. Znajdziemy w nim wiele cennych wskazówek, które pomogą nam łatwiej wybrać idealny projekt, przeprowadzić niezbędne formalności czy krok po kroku wznieść wymarzony dom. O czym przeczytamy w tym profesjonalnym poradniku?

Zakup działki i projektu domu

Czeka nas zakup działki budowlanej? Aby dokonać optymalnego wyboru, musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Powinniśmy między innymi sprawdzić Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego lub uzyskać decyzję o Warunkach Zabudowy. Warto zapoznać się z Ewidencją Gruntów i Budynków oraz Księgą Wieczystą, jak również zwrócić uwagę na wymiary działki. 

Co jest najistotniejsze przed podjęciem decyzji o zakupie gruntu pod budowę? Dowiemy się tego z bloga budowlanego, znajdującego się na stronie https://projekty.muratordom.pl/poradnik-dla-budujacych/.

Równie ważnym zadaniem czekającym każdego inwestora jest wybór projektu. Przeglądając dostępne w sprzedaży projekty domów gotowych, ale również zastanawiając się nad koncepcją domu indywidualnego, musimy mieć na uwadze nie tylko własne marzenia czy wymagania. Istotna jest zgodność z zapisami lokalnego prawa, ale również praktyczna wiedza jaki wpływ na koszty budowy  i późniejszej eksploatacji budynku, może mieć jego bryła, kształt dachu czy zastosowane technologie i rozwiązania instalacyjne. Aby nie popełnić błędu podczas dokonywania jednego z najważniejszych wyborów w naszym życiu – przeczytajmy, o czym nie możemy zapominać w trakcie selekcjonowania projektów architektonicznych.

Formalności przed budową

Urzędowe formalności związane z realizacją przedsięwzięcia budowlanego są nierzadko źródłem obaw wśród inwestorów. W rzeczywistości nie są one aż tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać w pierwszej chwili. Wystarczy zaznajomić się z kolejnością działań oraz przebiegiem procedur, aby sprawnie uregulować wszystkie kwestie formalne czekające nas przed rozpoczęciem prac. Jak zgłosić zamiar prowadzenia robót? Jakie dokumenty przygotować w celu uzyskania pozwolenia na budowę? Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny? O tym i wielu innych aspektach związanych z procedurami czy wyborem projektu domu przeczytamy na blogu budowlanym MURATORA.

Budowa i wyposażenie domu

Każdy inwestor na etapie wyboru projektu lub jego opracowania, powinien posiadać przynajmniej podstawową wiedzę związaną z planowaną inwestycją. Wskazane jest, by znał kolejne etapy budowy oraz realizowane w ich trakcie prace. Dzięki wskazówkom z profesjonalnego poradnika, łatwiej nam będzie wybrać najlepszy typ fundamentów, technologię wznoszenia ścian czy optymalny dla nas kształt dachu. Dowiemy się, jakie są najważniejsze zalety i wady poszczególnych rodzajów ogrzewania, czy warto posiadać wiatę lub garaż oraz w jaki sposób najlepiej wykończyć elewacje. Na blogu przeczytamy także o technologiach OZE w budownictwie jednorodzinnym oraz o domach pasywnych, cieszących się w ostatnich latach stale rosnącą popularnością. Zapoznając się z takimi informacjami, łatwiej wybierzemy trafny projekt domu oraz wyposażymy go w instalacje, które pomogą nam w ograniczeniu bieżących kosztów utrzymania budynku.

Obawiamy się, że brak podstawowej wiedzy związanej z budownictwem przyczyni się do popełnienia kosztownych błędów w trakcie realizacji inwestycji? Aby nie narażać się na podejmowanie nieodpowiednich decyzji, warto zapoznać się z profesjonalnym poradnikiem MURATORA, który przybliży nam najważniejsze zagadnienia związane z budową. Ta wiedza pomoże nam zminimalizować ryzyko pomyłek od etapu wyboru projektu, aż po zakończenie przedsięwzięcia.

Zdjęcie: Projekt domu – C333i Miarodajny – wariant IX z kolekcji Murator, arch. Przemysław Biryło

Tekst sponsorowany: MURATOR – nowoczesne projekty budynków mieszkalnych i usługowych – projekty.muratordom.pl

Kategoria: