Siatka na gołębie – jak wybrać tę najlepszą i jak ją zamontować?

Posted by:HouseRing Posted on:3 stycznia 2023 Comments:0

Gołębie są ptakami przysparzającymi sporo problemów. W takich miejscach jak balkon zwykle nie są mile widziane, choćby z uwagi na pozostawiane przez siebie nieczystości. Na szczęście są łatwe sposoby na to, aby zapobiec nieproszonym ptasim gościom, takie jak montaż siatki na gołębie. Jak ją wybrać, a następnie zamocować?

Czy warto zdecydować się na siatkę balkonową na gołębie?

Obecność gołębi w takich miejscach jak balkon, patio czy taras jest zazwyczaj kłopotliwą kwestią. Głównym problemem są nieczystości, jakie zostawiają po sobie te ptaki. Nie wyglądają estetycznie i często są trudne w usunięciu.

Niemniej nie tylko to jest ważne. Siatka balkonowa na gołębie staje się coraz bardziej popularna również z innego powodu. Ptaki mogą być nosicielami różnych pasożytów i chorób. Szczególnie narażone są na nie dzieci oraz seniorzy.

Zabezpieczenie w postaci siatki zwiększa bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających na balkonie. Nie ma ryzyka wypadnięcia na skutek zbyt mocnego wychylenia się przez barierki. To skuteczna forma ochrony nie tylko dla ludzi, ale też zwierząt – głównie psów i kotów.

Czym wyróżniają się dobre siatki na gołębie?

Warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę, kupując taki produkt jak siatka balkonowa na gołębie. Dzięki temu można zaoszczędzić cenny czas. Już na początkowym etapie poszukiwań możliwe jest odrzucenie modeli, które z pewnością nie spełnią oczekiwań.

Dobra siatka na gołębie musi być przede wszystkim wytrzymała i odporna zarówno na uszkodzenia, jak i działanie wilgoci. Z tego powodu najlepszym wyborem będzie produkt wykonany z wodoodpornego, trwałego polietylenu. Może być używany przez cały rok, nie wymaga demontażu na okres jesienno-zimowy.

Trzeba też podjąć decyzję, jak duża ma być siatka na gołębie – balkon i jego wymiary są istotne. Niemniej jej dobór nie powinien być kłopotliwy. Renomowany producent przygotuje idealnie dopasowaną siatkę, o dowolnej długości i szerokości. Jednocześnie należy pamiętać, że są różne rozmiary oczek:

  • 19 mm x 19 mm,
  • 28 mm x 28 mm,
  • 40 mm x 40 mm,
  • 50 mm x 50 mm.

W przypadku wątpliwości, jaka siatka na gołębie będzie najlepsza, warto zastosować się do porady fachowców. Wezmą pod uwagę wszystkie ważne kwestie i zaproponują odpowiednie rozwiązanie.

Siatka na gołębie – jak zamontować?

Montaż siatki zabezpieczającej balkon przeciw gołębiom można podzielić na kilka etapów. Staranne wykonanie każdego z nich to gwarancja uzyskania oczekiwanego efektu.

Wyczyszczenie balkonu

Pierwszym etapem zawsze powinno być staranne wyczyszczenie miejsca, w którym ma się znaleźć siatka na gołębie. Nie należy go pomijać. Usunięcie zanieczyszczeń pozwala na zachowanie precyzji podczas dalszych prac.

Staranne przymocowanie siatki

Kiedy miejsce jest już czyste, można przejść do głównego zadania. Siatka na balkon na gołębie jest mocowana na różne sposoby. Używa się w tym celu np. linek, kotew, śrub bądź haczyków. Należy zadbać głównie o to, aby siatka była zamontowana starannie. Pomiędzy jej poszczególnymi częściami nie może być dużych przerw – ptaki łatwo przejdą przez nie do środka.

Odcięcie nadmiaru siatki

Kiedy siatka balkonowa na gołębie jest już zamontowana, praca prawie skończona. Należy jeszcze odciąć jej nadmiar. Można to zrobić za pomocą zwykłych nożyczek. Dzięki temu balkon będzie estetyczniej się prezentował.

Siatka na gołębie – cena

To, ile kosztuje siatka na gołębie, zależy m.in. od jej rozmiaru i wielkości oczek. Niemniej przeważnie jest to wydatek rzędu kilkudziesięciu lub kilkuset złotych. Nie jest to wygórowana kwota, biorąc pod uwagę, jak solidne i praktyczne jest takie zabezpieczenie.


Do kogo zwrócić się z prośbą o dobór idealnej siatki na gołębie? Jedyny słuszny wybór to doświadczony producent działający w branży od wielu lat, taki jak na przykład Symar, u którego siatki przeciw gołębiom znajdziesz na stronie https://symar.pl/siatki-zabezpieczajace/siatki-na-balkon/.

Kategoria: